Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19 PDF Drukuj Email

 
Treningi piłki nożnej PDF Drukuj Email

 
Narodowe Czytanie 2021 PDF Drukuj Email

,,Moralność pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej została przeczytana podczas dziesiątej, jubileuszowej edycji Narodowego Czytania w Szkole Podstawowej w Rokietnicy Woli.
Czytanie polskiej literatury to akcja społeczna organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku.
W Szkole w Rokietnicy Woli utwór czytały następujące osoby: Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rokietnicy Woli Małgorzata Narolska, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy Agata Bury, Sołtys Sołectwa Rokietnicy Woli Agnieszka Wota, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie.
Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Ponadto celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny uroczyście wręczyła akt przedłużenia powierzenia stanowiska dyrektora Pani Małgorzacie Narolskiej.
 
Budowa Hali Sportowej w Rokietnicy Woli PDF Drukuj Email

Trwają zaawansowane prace przy budowie hali sportowej w Rokietnicy Woli. W ramach inwestycji powstanie sala gimnastyczna wraz z zapleczem. Już w najbliższym czasie nowoczesny kompleks sportowy stworzy harmonijną całość z budynkiem placówki edukacyjnej.
 
Akcja Narodowego Czytania w Tapinie PDF Drukuj Email

Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tapinie wzorem lat ubiegłych przyłączyła się do Akcji Narodowego Czytania 2021. W tym roku do wspólnego czytania została wytypowana książka ,,Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej - utwór wyjątkowy, nazwany tragifarsą kołtuńską, odsłaniający hipokryzję, zakłamanie, podwójne standardy moralne i ciasnotę horyzontów umysłowych kryjących się pod maską poprawności i cnotliwości. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego.
W Szkole w Tapinie utwór czytały następujące osoby: Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tapinie Aneta Nowak, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy Agata Bury, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie.
Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny uroczyście wręczyła akt powierzenia pełnienia obowiązków dyrektora Pani Anecie Nowak.
 
Ogólnopolskie święto dziękczynienia PDF Drukuj Email

Pod hasłem „Do Matki naszego zawierzenia” na Jasnej Górze odbyły się dożynki, czyli ogólnopolskie święto dziękczynienia za plony. Mszy św. z błogosławieństwem wieńców żniwnych o godz. 11.00 przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. W Eucharystii wziął udział prezydent RP Andrzej Duda.
W dożynkach uczestniczyli rolnicy z całej Polski, oraz delegacja z Gminy Rokietnica na czele z Wójtem Gminy Witoldem Szajnym. Do Częstochowy wyjechała grupa 50 rolników z Rokietnicy wraz z czterema wieńcami, którzy dziękowali za tegoroczne plony.
Grupa z naszej gminy spotkała się z Ministrem Rolnictwa Panem Grzegorzem Pudą oraz biskupem Duszpasterzem Rolników Leszkiem Leszkiewiczem.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim Mieszkańcom którzy podjęli trud pielgrzymowania do tronu Matki Boskiej Częstochowskiej.
 
Przerwa w dostawie wody PDF Drukuj Email

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 PDF Drukuj Email

 
PRACA SEZONOWA Z EURES PDF Drukuj Email

Europejski Urząd ds. Pracy (ELA) rozpoczął kampanię informacyjną pod nazwą Rights for all seasons / Prawa przez cały rok. Zwraca ona uwagę na potrzebę rozpowszechniania informacji nt. sprawiedliwych i bezpiecznych warunków pracy dla pracowników sezonowych, którzy zatrudniani są w krajach UE.
Szacuje się, że każdego roku nawet 850 tys. obywateli UE podejmuje pracę sezonową poza swoim krajem pochodzenia. Mobilni pracownicy sezonowi mają takie samo prawo do uczciwych warunków pracy oraz takie same prawa pracownicze i socjalne jak pracownicy lokalni. Tymczasowy charakter ich pracy powoduje, że bardziej narażeni są na niepewne warunki pracy i życia, oszustwa oraz nadużycia. Pandemia Covid-19 pogorszyła warunki pracy pracowników sezonowych i naraziła ich na większe ryzyko choroby.

Więcej…
 
Wybuch II wojny światowej PDF Drukuj Email

1 września 1939 o 4:45 pancernik "Schleswig-Holstein" ostrzelał Westerplatte. Dwie minuty wcześniej niemieckie bombowce zaatakowały Wieluń. Rozpoczął się największy konflikt w dziejach ludzkości.

 
DOŻYNKI POWIATOWE W SKOŁOSZOWIE PDF Drukuj Email

Gminę Rokietnica w tegorocznych Dożynkach Powiatowo-Gminnych w Skołoszowie, reprezentował Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, Sołtys Sołectwa Tuligłowy Pan Marian Mazurek wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Tuligłów.
Panie ze stowarzyszenia przygotowały wspaniały stół pyszności który brał udział w Jarmarku Produktów i Potraw Regionalnych, a wieniec dożynkowy uczestniczył w Przeglądzie Wieńców i Korowodów Dożynkowych.
Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Tuligłów za aktywną postawę i reprezentowanie Gminy Rokietnica podczas Święta Plonów w Skołoszowie
 
Witaj szkoło! Życzenia Wójt Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021 PDF Drukuj Email

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021 PDF Drukuj Email

 
Dożynki Gminne w Tapinie PDF Drukuj Email

W niedzielę 22 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne w sołectwie Tapin. Dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Krzysztofa Dąbala w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Po zakończonej wspólnej modlitwie barwny korowód prowadzony przez Orkiestrę Dętą z Rokietnicy wraz z delegacjami wieńcowymi, starostami dożynek, zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami gminy udał się na Stadion Sportowy w Tapinie. Delegacje złożyły pod sceną pięknie misternie wykonane wieńce dożynkowe. Starostwie dożynek Pani Beata Bajas i Pan Bogdan Potoczny przekazali dożynkowy chleb na ręce gospodarza dożynek Pana Wójta Gminy Rokietnica Witolda Szajnego . Następnie nastąpił obrzęd dzielenia się chlebem, którym częstowali Sołtysi każdej miejscowości.

O obecnej sytuacji rolnika mówił poseł Pan Mieczysław Kasprzak.

Dożynki to okazja do tego by okazać szacunek przede wszystkim rolnikom za ich trud i poświęcenie, bo to dzięki ich ciężkiej pracy na naszych stołach pojawia się chleb – mówił wójt Witold Szajny. Włodarz podkreślał znaczenie rolniczego trudu, dziękował i życzył rolnikom zdrowia, pomyślności, oraz dostatku. Wójt Gminy Rokietnica wszystkim gościom i mieszkańcom podziękował za przybycie na gminne święto plonów, sołectwom i stowarzyszeniom za przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych i stoisk, a organizatorom i pracownikom za zaangażowanie i trud w przygotowanie uroczystości.

Przedstawiciele wszystkich sołectw zaprezentowali wieńce dożynkowe. Towarzyszyły temu przyśpiewki, których teksty zostały przygotowane specjalnie na tę okazję.

Dożynki Gminne  to czas dobrej zabawy całej społeczności lokalnej. Przez cały czas czynne były dmuchańce i inne atrakcja dla dla dzieci oraz stoiska gastronomiczne. Na przysmaki zapraszały panie ze stowarzyszeń i kół gospodyń. Młodzież z Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy przygotowała swoje stoisko promocyjne, każdy mógł  się spisać u rachmistrzów Narodowego Spisu Ludności. W Świetlicy Wiejskiej była możliwość zaszczepienia się  przeciw COVID 19.

Na scenie wystąpiła Kapela Rokiecianka oraz seniorzy z Domu Senior + ,,Pogodny Senior” w Czelatycach, Gminna Orkiestra Dęta w Rokietnicy, Kapela Młoda Harta. Gwiazdą wieczoru była Beathris, znana ze Szlagierów Śląskich  i sceny disco polo. Wystąpił także zespół młodzieżowy Replay. A całość zakończyła zabawa taneczna z zespołem Transfer.

Pełna fotorelacja dostępna na stronie: https://www.facebook.com/media/set?vanity=gminarokietnicapodkarpackie&set=a.866589657294095

 
ZAWIADOMIENIE PDF Drukuj Email

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

Dnia 17 sierpnia 2021 kasa Urzędu Gminy Rokietnica czynna do godz. 12.30

 
ZAWIADOMIENIE PDF Drukuj Email

 
Grupa Mażoretek PDF Drukuj Email

 
Dożynki Gminne w Tapinie PDF Drukuj Email

 
SZCZEPIENIE PRZECIW COVID-19 PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 56