Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
Mobilny Punkt Infromacyjny PDF Drukuj Email

 
Sukces Karola Kostkowicza PDF Drukuj Email

15 czerwca 2021 r. na dziedzińcu Belwederu w Warszawie odbył się długo oczekiwany finał Konkursu na recenzję filmu „Legiony”, którego organizatorem był producent filmu oraz Fundacja Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę reprezentował Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot. W uroczystości udział wziął także Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Włodzimierz Bernacki.

Ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Rokietnicy zaproszenie na galę wręczenia nagród w siedzibie Prezydenta RP otrzymali: laureat konkursu Karol Kostkowicz, p.Dyrektor Anna Żołyniak, p.Bożena Lotycz oraz uczniowie Amelia Kostkowicz, Weronika Grzeszczak i Jakub Godzień. Transport zapewnił Wójt Gminy p.Witold Szajny.

Podczas uroczystości w Belwederze Karol Kostkowicz otrzymał z rąk organizatorów konkursu nagrodę specjalną za najlepszą wideorecenzję filmu w kategorii szkół podstawowych. Uhonorowana została również p.Bożena Lotycz, nauczyciel naszego laureata. Nagrody, upominki i dyplomy wręczyli twórcy „Legionów” oraz p. Minister. Każdy nagrodzony miał możliwość wypowiedzenia się przed kamerami telewizji.

Nagrodzonym dziękowali za patriotyczne zaangażowanie i gratulowali sukcesu producent filmu i organizator konkursu p. Maciej Pawlicki oraz p. Minister Paweł Szrot.

Uroczystość miała podniosły charakter. Uświetnili ją artyści wykonujący legionowe pieśni patriotyczne a organizatorzy zaprezentowali fragmenty nagrodzonych prac. Warto się uczyć historii, aby przeżyć takie doniosłe wydarzenie.

Po ceremonii wręczenia nagród wszyscy zostali zaproszeni na obiad serwowany przez prezydencką kuchnię.

Radosną wyprawę do stolicy zakończyło zwiedzanie najważniejszych warszawskich obiektów historycznych.

Źródło: strona internetowa SP w Rokietnicy

 
Podziękowanie za udział w akcji misyjnej pod hasłem „Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu" PDF Drukuj Email

Szkolne Koło CARITAS z Rokietnicy Woli składa serdeczne podziękowania: Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu Pracownikom Obsługi, Uczniom, Rodzicom i Mieszkańcom Gminy Rokietnica za włączenie się w akcję  charytatywną na rzecz Misji, której celem było zebranie  darów serca w postaci: ubrań, obuwia, przyborów szkolnych, firan, zasłon, pościeli, środków czystości,  zabawek, okularów, medalików, różańców, obrazków.  Cieszymy się , że odpowiedzieliście na naszą prośbę tak szczodrze. W dniu 18 czerwca 2021 roku   posortowane i zapakowane  22 wory  oraz  4 pudełka w/w artykułów zostały przewiezione  przez opiekuna SK CARITAS  w Rokietnicy Woli Panią Marie Szajny oraz Wójta Gminy Rokietnica Pana Witolda Szajnego do Lubatowej koło Miejsca Piastowego i przekazane na ręce wikariusza Księdza Grzegorza Hanusa organizatora archidiecezjalnej akcji misyjnej. Przy rozładunku przyszła nam z pomocą młodzież z KSM-u. Zebrane dary popłyną okrętem w dużym kontenerze na Wyspy Zielonego Przylądka.

Każdy człowiek realizuje się w pełni, gdy czyni dar z siebie.
Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za  postawę bezinteresowności i wielkoduszności w stosunku do najbardziej potrzebujących. Składamy rownież serdeczne podziękowania  Panu Wójtowi  za zapewnienie transportu.

 
Poświęcenie pomnika oraz skweru Jana Pawła II PDF Drukuj Email

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021 PDF Drukuj Email

Chcesz się spisać w Narodowym Spisie Powszechnym, ale masz problemy z zalogowaniem?

Nie czekaj i skontaktuj się z naszą infolinią 22 279 99 99. Wybierz: 1 a następnie 2 „pomoc i informacje o NSP”.

A potem spisz się przez Internet ponieważ jest to najszybsza
i najwygodniejsza forma udziału w spisie powszechnym. Wystarczy wejść w dogodnym dla siebie czasie na spis.gov.pl i wypełnić formularz spisowy.

Czy wiesz, że spisując się przez Internet można wygrać atrakcyjne nagrody! Do wygrania karty przedpłacone o wartości 500 i 1000 zł, a w losowaniu finałowym, które odbędzie się 14 lipca br. – rozlosowanych zostanie 16 samochodów osobowych. Szczegóły, harmonogram pozostałych losowań i regulamin na stronie loterii.

 
Dobry start PDF Drukuj Email

 
III MIESJCE w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym North PDF Drukuj Email

 

Więcej…
 
17 czerwca br. będzie ostatnim dniem na złożenie wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW w kampanii 2021 PDF Drukuj Email

17 czerwca br. będzie ostatnim dniem na złożenie wniosku o płatności bezpośrednie
i obszarowe z PROW w kampanii 2021. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich beneficjentów, ARiMR wydłuża godziny otwarcia swoich biur powiatowych.

Będą one otwarte dodatkowo:

  • 12 czerwca (sobota)  od godz. 07.30 do godz. 15.30,
  • 14 - 16 czerwca (poniedziałek-środa) od godz. 7.30 do godz. 18.00
  • 17 czerwca (czwartek) - w ostatni dzień składania wniosków od godz. 7.30 do godz. 20.00 – do ostatniego beneficjenta

Przypominamy, że wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za 2021 r. można składać jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. W tym roku Agencja nie wysyła wniosków w formie papierowej. Rolnikom, którzy nie mają komputerów lub obawiają się samodzielnego wypełniania wniosku, wsparcia technicznego udzielają pracownicy biur powiatowych Agencji.

 
KONKURS PDF Drukuj Email

KREATYWNE eNeSPe! 

Co trzeba zrobić?
Rozwiń w zabawny/kreatywny sposób skrót NSP.

A jeśli dodatkowo udostępnisz publicznie ten post promujący Spis Powszechny wśród swoich znajomych, otrzymasz nagrodę niespodziankę.

Zwycięzcami zostanie 5 pierwszych osób, które:
-Przyślą rozwinięcie skrótu NSP.
- Spiszą siebie i domowników przez Internet.
-Mają ukończone 18 lat i są mieszkańcami Podkarpacia.
-Polubią nasz post konkursowy.

Zgłoszenie konkursowe wyślij w wiadomości prywatnej.
Termin nadsyłania odpowiedzi – 13.06.2021r.
Wysłanie wiadomości jest równoznaczne ze zgłoszeniem uczestnictwa w konkursie oraz akceptacją  regulaminu .

Regulamin  https://rzeszow.stat.gov.pl/nsp-2021/konkursy/

 
GMINNY PUNKT PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE PDF Drukuj Email

 
I Wiosenne Targi Innowacji w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale PDF Drukuj Email

Koło Gospodyń Wiejskich w Rokietnicy Woli wraz z Wójtem Gminy Rokietnica Witoldem Szajnym uczestniczyli w wydarzeniu którego celem było tworzenie bezpośredniej sieci kontaktów pomiędzy rolnikami, przedsiębiorcami branży ogrodniczej i instytucjami oferującymi usługi na rzecz rolnictwa. Panie reprezentowały Powiat Jarosławski podczas wydarzenia.
Nasze Gospodynie przygotowały wspaniały stół z regionalnymi daniami, wykonały także piękną kompozycję kwiatów balkonowych do ogrodu. Kompozycja ta brała udział w konkursie i zdobyła I MIEJSCE. KGW Rokietnica Wola otrzymało nagrodę pieniężną w wskości 1000,00 w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy!

Przedstawiciele Rokietnicy uczestniczyli także w konferencji ,,Ogród w warunkach niedoboru wody"

Dziękujemy serdecznie za aktywną działalność Koła Gospodyń Wiejskich w Rokietnicy Woli oraz za wielkie zaangażowanie w propagowanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Doceniamy pracę i czas które Panie poświęcają na przygotowania do wyjazdów promujących Gminę Rokietnica. DZIĘKUJEMY!
 
Przejazd Kolejką Turystyczną z okazji Dnia Dziecka PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Rokietnica oraz Gminne Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy we współpracy ze szkołami z terenu Gminy Rokietnica zorganizowali przejazd kolejką turystyczną z okazji Dnia Dziecka.
To był dzień pełen uśmiechu i radości. Podczas przejazdów po Gminie Rokietnica towarzyszyły wszystkim wyśmienite humory nie zabrakło słodkości którymi częstował Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny.
Uśmiechnięte twarze dzieci mówią same za siebie, że było warto!
 
Życzenia z okazji Dnia Dziecka PDF Drukuj Email

 
SZCZEPIENIE PRZECIW COVID-19 PDF Drukuj Email

 
Dzień Matki 2021 PDF Drukuj Email

 
Życzenia dla uczniów klas VIII PDF Drukuj Email

 

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021 PDF Drukuj Email

 
Masz nieczynne przyłącze do sieci gazowej? Bezpłatnie aktywuj je na nowo. PDF Drukuj Email

 

Gaz ziemny jest jednym z najczystszych paliw wykorzystywanych do ogrzewania domu, a jego zastosowanie jest efektywne nie tylko pod względem ekonomicznym, ale także środowiskowym. Dlatego Polska Spółka Gazownictwa – Narodowy Operator Systemu Dystrybucyjnego Gazu – uruchomiła kampanię informacyjną „Aktywuj na nowo swoje przyłącze gazowe”.
Ma ona
zachęcić użytkowników posiadających nieczynne przyłącze gazowe do przyłączenia się do sieci oraz wymiany kotłów. W ramach kampanii każdy, kto posiada nieaktywne przyłącze gazowe i zdecyduje się na jego aktywowanie, nie poniesie kosztów opłaty przyłączeniowej.

Ogrzewanie gazowe jest bezpieczne, ekologiczne, wygodne i niedrogie. Dlatego z każdym rokiem jako alternatywa dla ogrzewania węglem zyskuje ono na popularności. Mimo tego w całej Polsce wciąż jest wiele nieczynnych przyłączy gazowych, czyli takich, gdzie cała infrastruktura łącząca nieruchomość z siecią gazową jest gotowa - wystarczy ją tylko podłączyć do instalacji gazowej budynku. By zwiększyć świadomości Polaków na temat wykorzystania gazu ziemnego jako źródła ciepła, a także by zachęcić do aktywowania niewykorzystywanych przyłączy gazowych, Polska Spółka Gazownictwa uruchomiła kampanię informacyjną „Aktywuj na nowo swoje przyłącze gazowe”.

W ramach akcji PSG osoby, które zdecydują się na aktywowanie nieużywanego przyłącza do sieci gazowej, zaoszczędzą ok. 2 tys. zł – nie poniosą kosztów opłaty przyłączeniowej. Po stronie Klienta pozostanie przystosowanie domu do ogrzewania gazem. Co ważne, w ten sposób można oszczędzić także czas, ponieważ nie trzeba czekać na doprowadzenie sieci gazowej do nieruchomości.

Wszystkie formalności związane z przyłączeniem można załatwić online poprzez Portal Przyłączeniowy PSG (www.przyłączenie.psgaz.pl) – narzędzie, które pozwala w łatwy sposób na złożenie wniosków i podpisanie umów przyłączeniowych z dowolnego miejsca i o każdej porze.

Jednym z elementów akcji jest również ankieta przeprowadzaną przez Polską Spółkę Gazownictwa w gminach i powiatach województw: małopolskiego, podkarpackiego oraz śląskiego. Dotyczy
ona prowadzonych programów wsparcia finansowego, które mają za zadanie wspomóc mieszkańców w przejściu na bardziej ekologiczne metody ogrzewania. Wyniki ankiety posłużą do opracowania rozwiązań, które przyczynią się do propagowania gazu ziemnego oraz likwidacji nieczynnych przyłączy.

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie gazowe?

Gaz ziemny to jedno z najczystszych paliw wykorzystywanych do ogrzewania domu – nie emituje szkodliwych substancji, takich jak pył zawieszony PM10 czy PM2,5. Dzięki nowoczesnym technologiom, w procesie spalania gazu ziemnego wytwarza się jedynie para wodna, dwutlenek węgla i niewielkie ilości tlenku azotu, które w minimalnym stopniu zanieczyszczają środowisko. Spalaniu gazu nie towarzyszy również nieprzyjemny zapach i nie pozostają odpady takie jak popiół czy sadza. Dodatkowo, wysoka sprawność gazowego kotła kondensacyjnego pozwala  na oszczędność paliwa i obniża koszty ogrzewania domu. Poza wygodnym użytkowaniem, ta metoda grzewcza jest także przyjazna dla środowiska, dlatego wymiana kotła węglowego na gazowy  i inwestycja w instalację gazową budynku skutecznie eliminują emisję pyłu zawieszonego.

Przyszłością polskich domów jest niedrogie i wygodne ogrzewanie gazowe. Dlatego zachęcamy do udziału w kampanii Polskiej Spółki Gazownictwa „Przyłącz się do nas i aktywuj na nowo swoje przyłącze gazowe”.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do Contact Center – naszą infolinię pod numerem telefonu
+32 398 50 30 czynną (od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00) lub odwiedź najbliższą jednostkę PSG.

 
XII edycja Międzynarodowego Konkursu „World Open Music Competition” w Belgradzie PDF Drukuj Email

Z ogromną satysfakcją informujemy, że dwoje instrumentalistów z naszej Gminnej Orkiestry Dętej czyli Magda Wota z Czelatyc oraz Sebastian Zamróz z Tuligłów (obecnie uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia w Jarosławiu) wzięło udział w XII edycji Międzynarodowego Konkursu „World Open Music Competition” w Belgradzie.
Madzia uzyskała wynik 90 punktów na 100 możliwych, a Sebastian 88 na sto możliwych. Międzynarodowe jury wysłuchało ich wykonań i w rezultacie I-sza nagroda powędrowała do Czelatyc, a II-ga nagroda do Tuligłów
Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w doskonaleniu muzycznego warsztatu.
Jak widać mamy w gminie bardzo uzdolnioną młodzież, która oprócz swoich obowiązków w macierzystych szkołach znajduje czas i chęci na rozwijanie swoich pasji.
Tak trzymać!
 
SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19 PDF Drukuj Email

 
OGŁOSZENIE PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 53