Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
MODERNIZACJA OŚWIETLENIA ULICZNEGO PDF Drukuj Email

Kolejne dofinansowanie dla Gminy Rokietnica w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na modernizację oświetlenia ulicznego wraz z rozbudową oświetlenia w miejscowościach Czelatyce i Tuligłowy w wysokości
450 000,00 zł.
Modernizacja oświetlenia ulicznego polegać będzie na wymianie istniejących opraw sodowych i rtęciowych w ilości 450 szt. na oprawy ledowe oraz na budowie nowego oświetlenia ulicznego w miejscowościach gdzie odczuwalne są braki.  Na odcinku około 4 km zostanie wybudowane nowe oświetlenie uliczne, powstanie 69 nowych słupów.
Realizacja projektu posiadać będzie pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Wymiana istniejących opraw sodowych i rtęciowych na oprawy ledowe o podobnych parametrach oświetleniowych, ale o mniejszej mocy spowoduje znaczne ograniczenie zużycia energii elektrycznej. Co przyniesie oszczędności dla gminy, które będą wykorzystane na kolejne inwestycje.
 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021 PDF Drukuj Email

 
Życzenia świąteczne PDF Drukuj Email

 
PRZEDŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PDF Drukuj Email

W dniach od 15 do 29 marca br. Szkolne Koło CARITAS z Rokietnicy Woli zorganizowało Wielkanocną Zbiórkę Żywności długoterminowej. Dary składano w szkole na parterze do wyznaczonego pojemnika oraz w Delikatesach CENTRUM w Rokietnicy do oznakowanego kosza. Podsumowanie akcji nastąpiło 30 marca 2021r. Zebrane produkty zostały podzielone, zapakowane i przekazane wraz z życzeniami świątecznymi sześciu najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej Parafii. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem kierownictwa Delikatesów CENTRUM w Rokietnicy za umożliwienie nam przeprowadzenia kolejnej akcji charytatywnej, pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rokietnicy oraz Pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy za owocną współpracę. Wszystkim darczyńcom niech Zmartwychwstały Chrystus obficie błogoslawi!

 
OGŁOSZENIE PDF Drukuj Email

 
Kolejny etap prac nad Mogiłą w Rokietnicy PDF Drukuj Email

 

Kolejne dofinansowanie w ramach programu ,,Groby i cmentarze wojenne w kraju" na projekt pn. ,,Ocalone od zapomnienia- odnowienie zbiorowej mogiły wojennej na cmentarzu w Rokietnicy etap II" w kwocie 32 000,00
Głównym celem projektu jest wspieranie opieki nad Mogiłą Wojenną na terenie Gminy Rokietnica, stanowiącą materialne świadectwo kluczowych wydarzeń z historii Polski -Pacyfikacja Wsi Rokietnica. Realizacja zadania będzie służyć podtrzymywaniu i rozpowszechnianiu tradycji narodowej i państwowej.
W ramach remontu zostaną uzupełnione elementy płyty z granitu, wykonana zostanie barierka oraz słupki ozdobne, a także odlew godła z mosiądzu.
 
Życzenia świąteczne PDF Drukuj Email

Młodzież Szkoły Podstawowej w Rokietnicy odwiedziła Wójta Gminy Rokietnica Pana Witolda Szajny, składając mu serdeczne życzenia świąteczne.
Także Pan Wójt złożył na ręce Młodzieży życzenia, zdrowych i spokojnych świąt, pełnych spokoju i nadziei, napełnionych miłością i wzajemną życzliwością dla całej społeczności szkolnej.
Było to bardzo miłe spotkanie w trudnych czasach.
 
Trwają prace remontowe w budynku Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy Woli PDF Drukuj Email

Trwają prace remontowe w budynku Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy Woli. Wymieniono już podłogę, wylano beton, wkrótce położone zostaną także płytki. Wyszpachlowane ściany świetlicy otrzymają nowe kolory, pojawił się także nowe oświetlenie.
Kuchnia zostanie wyposażona w nowy sprzęt AGD m.in. piekarnik, zmywarka, profesjonalne stoły oraz kuchenkę. Takie wyposażenie pozwoli mieszkańcom na zorganizowanie ważnych uroczystości rodzinnych.
 
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 PDF Drukuj Email

Już 1 kwietnia rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
Na stronie spis.gov.pl została opublikowana lista pytań w NSP 2021, https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/
Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami, jakie będą zawarte w formularzu Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021
 
Informacja Podkarpckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego PDF Drukuj Email

 
Podsumowanie konkursu ,,Herb mojej małej Ojczyzny" PDF Drukuj Email

Dnia 12 marca 2021 odbyło się podsumowanie konkursu ,,Herb mojej małej Ojczyzny"
Do konkursu wpłynęło 47 prac- komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu:
I MIEJSCE:
Aleksandra Lenar
Kacper Wiśniowski
II MIEJSCE
Konrad Prawecki
II MIEJSCE
Maria Bazanowska
WYRÓŻNIENIE
Mateusz Pszeniczka
Izabela Dragan
Serdecznie gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w konkursie.
Komisja konkursowa brała pod uwagę głównie kryterium zgodności pracy z zasadami heraldyki i weksykologi.
Prace stanowią inspiracją i formę konsultacji społecznych podczas prac nad herbem Gminy Rokietnica.
Serdecznie dziękujemy Komisji Konkursowej w składzie: Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, Przewodniczący Rady Gminy Rokietnica Pan Edward Jakubas, Pani Bożena Lotycz, Pani Maria Szajny, Pani Lidia Kapłon oraz Pani Agata Bury za poświęcony czas i energię przy ocenie prac.
O sposobie przekazania nagród poinformujemy każdego uczestnika.
 
Razem sprawmy aby te święta były godne, a nie głodne! PDF Drukuj Email

Zachęcamy do pomocy osobom potrzebującym z terenu Gminy Rokietnica, poprzez włączenie się do akcji Szkolnego Koła Caritas w Rokietnicy Woli

 
Dzień Sołtysa PDF Drukuj Email

 
78 Rocznica Pacyfikacji Rokietnicy i Czelatyc PDF Drukuj Email

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny oraz Przewodniczący Rady Gminy Rokietnica Pan Edward Jakubas oddali hołd Pomordowanym podczas Pacyfikacji Wsi Rokietnica oraz Czelatyce.
W Czelatycach hołd Poległym oddał także Sołtys Wsi Pan Wacław Kijanka oraz Radny Gminy Rokietnica Pan Stanisław Lotycz. Dzieci ze Szkoły Podstawowej wraz z Panią Dyrektor Bogumiłą Grymuza i swoimi Wychowawcami również oddali cześć zamordowanym 8 marca 1943 w Czelatycac.
W Tuligłowach w obecności Sołtysa Pana Mariana Mazurka zostały złożone kwiaty na pomniku Księdza Władysława Selwy zamordowanego w dniu 9 marca 1943 roku na Plebani w Tuligłowach.
Cześć Ich Pamięci!
 
Rowy i przepusty PDF Drukuj Email

Informacja dotycząca przepustów i rowów na terenie Powiatu Jarosławskiego

 
Życzenia na Dzień Kobiet PDF Drukuj Email

 
Pacyfikacja Rokietnicy i Czelatyc PDF Drukuj Email

 
Otwarcie Stacji Paliw PDF Drukuj Email

W Rokietnicy odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie stacji paliw, która oficjalnie rozpoczęła swoją działalność.
Obiekt poświęcił ks. Dominik Długosz, wikariusz z parafii w Rokietnicy. W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in.: właściciel stacji Pan Andrzej Witkowski, Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, przedstawiciel Firmy Orlen.
Jesteśmy przekonani, że Stacja Paliw będzie służyła Mieszkańcom Gminy Rokietnica i przyczyni się do rozwoju gospodarczego gminy.
 
ZAPISY DO PRZEDSZKOLA PDF Drukuj Email

 
Podpisanie umowy w ramach programu granotwego LGD PDF Drukuj Email

 

KGW Rokietnica Wola oraz Stowarzyszenie Kulturalne ,,Carpatia" podpisali umowy na dofinansowanie w ramach projektu grantowego LGD Pogórze Przemysko-Dynowskie,  podziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
KGW Rokietnica Wola będzie realizowało projekt pn. ,,Rokietnica Wola Kraina ze Smakiem- wioska tematyczna zachowująca dziedzictwo kulturowe Gminy Rokietnica", kwota dofinansowania 21 000,00
Stowarzyszenie Kulturalne ,,Carpatia" będzie realizowało projekt pn. ,,Muzyka łączy pokolenia- doposażenie Orkiestry Dętej w Rokietnicy", kwota dofinansowania 20 000,00
Bardzo cieszymy się z kolejnych środków zewnętrznych pozyskanych dla naszej społeczności lokalnej.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 53