Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
Życzenia z okazji Dnia Dziecka PDF Drukuj Email

 
SZCZEPIENIE PRZECIW COVID-19 PDF Drukuj Email

 
Dzień Matki 2021 PDF Drukuj Email

 
Życzenia dla uczniów klas VIII PDF Drukuj Email

 

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021 PDF Drukuj Email

 
Masz nieczynne przyłącze do sieci gazowej? Bezpłatnie aktywuj je na nowo. PDF Drukuj Email

 

Gaz ziemny jest jednym z najczystszych paliw wykorzystywanych do ogrzewania domu, a jego zastosowanie jest efektywne nie tylko pod względem ekonomicznym, ale także środowiskowym. Dlatego Polska Spółka Gazownictwa – Narodowy Operator Systemu Dystrybucyjnego Gazu – uruchomiła kampanię informacyjną „Aktywuj na nowo swoje przyłącze gazowe”.
Ma ona
zachęcić użytkowników posiadających nieczynne przyłącze gazowe do przyłączenia się do sieci oraz wymiany kotłów. W ramach kampanii każdy, kto posiada nieaktywne przyłącze gazowe i zdecyduje się na jego aktywowanie, nie poniesie kosztów opłaty przyłączeniowej.

Ogrzewanie gazowe jest bezpieczne, ekologiczne, wygodne i niedrogie. Dlatego z każdym rokiem jako alternatywa dla ogrzewania węglem zyskuje ono na popularności. Mimo tego w całej Polsce wciąż jest wiele nieczynnych przyłączy gazowych, czyli takich, gdzie cała infrastruktura łącząca nieruchomość z siecią gazową jest gotowa - wystarczy ją tylko podłączyć do instalacji gazowej budynku. By zwiększyć świadomości Polaków na temat wykorzystania gazu ziemnego jako źródła ciepła, a także by zachęcić do aktywowania niewykorzystywanych przyłączy gazowych, Polska Spółka Gazownictwa uruchomiła kampanię informacyjną „Aktywuj na nowo swoje przyłącze gazowe”.

W ramach akcji PSG osoby, które zdecydują się na aktywowanie nieużywanego przyłącza do sieci gazowej, zaoszczędzą ok. 2 tys. zł – nie poniosą kosztów opłaty przyłączeniowej. Po stronie Klienta pozostanie przystosowanie domu do ogrzewania gazem. Co ważne, w ten sposób można oszczędzić także czas, ponieważ nie trzeba czekać na doprowadzenie sieci gazowej do nieruchomości.

Wszystkie formalności związane z przyłączeniem można załatwić online poprzez Portal Przyłączeniowy PSG (www.przyłączenie.psgaz.pl) – narzędzie, które pozwala w łatwy sposób na złożenie wniosków i podpisanie umów przyłączeniowych z dowolnego miejsca i o każdej porze.

Jednym z elementów akcji jest również ankieta przeprowadzaną przez Polską Spółkę Gazownictwa w gminach i powiatach województw: małopolskiego, podkarpackiego oraz śląskiego. Dotyczy
ona prowadzonych programów wsparcia finansowego, które mają za zadanie wspomóc mieszkańców w przejściu na bardziej ekologiczne metody ogrzewania. Wyniki ankiety posłużą do opracowania rozwiązań, które przyczynią się do propagowania gazu ziemnego oraz likwidacji nieczynnych przyłączy.

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie gazowe?

Gaz ziemny to jedno z najczystszych paliw wykorzystywanych do ogrzewania domu – nie emituje szkodliwych substancji, takich jak pył zawieszony PM10 czy PM2,5. Dzięki nowoczesnym technologiom, w procesie spalania gazu ziemnego wytwarza się jedynie para wodna, dwutlenek węgla i niewielkie ilości tlenku azotu, które w minimalnym stopniu zanieczyszczają środowisko. Spalaniu gazu nie towarzyszy również nieprzyjemny zapach i nie pozostają odpady takie jak popiół czy sadza. Dodatkowo, wysoka sprawność gazowego kotła kondensacyjnego pozwala  na oszczędność paliwa i obniża koszty ogrzewania domu. Poza wygodnym użytkowaniem, ta metoda grzewcza jest także przyjazna dla środowiska, dlatego wymiana kotła węglowego na gazowy  i inwestycja w instalację gazową budynku skutecznie eliminują emisję pyłu zawieszonego.

Przyszłością polskich domów jest niedrogie i wygodne ogrzewanie gazowe. Dlatego zachęcamy do udziału w kampanii Polskiej Spółki Gazownictwa „Przyłącz się do nas i aktywuj na nowo swoje przyłącze gazowe”.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do Contact Center – naszą infolinię pod numerem telefonu
+32 398 50 30 czynną (od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00) lub odwiedź najbliższą jednostkę PSG.

 
XII edycja Międzynarodowego Konkursu „World Open Music Competition” w Belgradzie PDF Drukuj Email

Z ogromną satysfakcją informujemy, że dwoje instrumentalistów z naszej Gminnej Orkiestry Dętej czyli Magda Wota z Czelatyc oraz Sebastian Zamróz z Tuligłów (obecnie uczniowie Szkoły Muzycznej II stopnia w Jarosławiu) wzięło udział w XII edycji Międzynarodowego Konkursu „World Open Music Competition” w Belgradzie.
Madzia uzyskała wynik 90 punktów na 100 możliwych, a Sebastian 88 na sto możliwych. Międzynarodowe jury wysłuchało ich wykonań i w rezultacie I-sza nagroda powędrowała do Czelatyc, a II-ga nagroda do Tuligłów
Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w doskonaleniu muzycznego warsztatu.
Jak widać mamy w gminie bardzo uzdolnioną młodzież, która oprócz swoich obowiązków w macierzystych szkołach znajduje czas i chęci na rozwijanie swoich pasji.
Tak trzymać!
 
SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19 PDF Drukuj Email

 
OGŁOSZENIE PDF Drukuj Email

 
KOMUNIKAT PDF Drukuj Email

 
„Mój Prąd” 3.0 na nowych zasadach PDF Drukuj Email

http://www.nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,1736,moj-prad-3-0-na-nowych-zasadach.html

 
GMINNY PUNKT PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE PDF Drukuj Email
Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu Czyste Powietrze w Urzędzie Gminy Rokietnica dostępny jest dla Mieszkańców od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00, pok. 15

Zapraszamy

 
Kurs komupterowy dla osób dorosłych PDF Drukuj Email

 
Spotkanie z Komendantem Policji PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny spotkał się z Komendantem Powiatowym Policji w Jarosławiu nadkom. Janem Wojtowiczem.
Tematem spotkania były sprawy współpracy Gminy Rokietnica z Policją w kwestiach poprawy bezpieczeństwa Mieszkańców.
 
Życzenia dla Strażaków PDF Drukuj Email

 
Decyzja Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarosławiu PDF Drukuj Email

Decyzja Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarosławiu

Decyzja Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarosławiu

 
OGŁOSZENIE PDF Drukuj Email

 
OGŁOSZENIE PDF Drukuj Email

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021 PDF Drukuj Email

 

 
Deklaracja dostępności PDF Drukuj Email

Deklaracja dostępności

Zespół koordynujący:
Justyna Łatka - Koordynator do spraw dostępności.
Wiktor Pich - Zastępca Koordynatora do spraw dostępności.
Władysław Skupień - Członek zespołu koordynującego.

adres e_mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel. 0-16 622-13-91
Władysław Skupień - Członek zespołu koordynującego:

Data publikacji strony internetowej: 2010-10-05
Data publikacji deklaracji na stronie internetowej: 2020-09-14
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-08-11
Nr wersji deklaracji, 1.4

Deklaracja dostępności strony internetowej Urzędu Gminy w Rokietnicy.
Urząd Gminy w Rokietnicy zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Urzędu Gminy w Rokietnicy.

Osoby trwale lub okresowo mające trudności z załatwieniem sprawy w urzędzie, mogą komunikować się z koordynatorem ds. dostępności w Urzędzie Gminy w Rokietnicy którym jest Justyna Łatka w następujące sposoby:
- Osobiście zgłaszając się w godzinach pracy urzędu, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00,
- Za pomocą telefonu – numer 0-16 622-13-91
- Za pomocą poczty elektronicznej – adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
- Za pomocą Elektronicznej Platformy Administracji Publicznej: www.epuap.gov.pl

- Za pomocą poczty tradycyjnej (np.: Poczta Polska) lub firmy kurierskiej, wysyłając korespondencję (np: list) na adres:
Urząd Gminy w Rokietnicy
Rokietnica 682
37-562 Rokietnica
z dopiskiem „DOSTĘPNOŚĆ”

Status pod względem zgodności z ustawą.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
- część plików nie jest dostępnych cyfrowo,
- brak specjalnych skrótów klawiszowych (oprócz tych które obsługuje przeglądarka),
- filmy nie posiadają napisów dla osób niesłyszących,
- na niektórych podstronach struktura nagłówków strony może mieć zachwianą hierarchię,
- miniaturki do zdjęć w galerii nie posiadają powtórzonego atrybutu “alt”,
- w kodzie źródłowym pojawiają się błędy,

Wyłączenia:
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
- załączniki, które zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
W dalszym czasie istnienia strony internetowej, zaistniałe problemy i braki będą niwelowane.
Data deklaracji i ocena dostępności cyfrowej:
Deklarację sporządzono dnia: 2020-09-14
Deklarację sporządzono na podstawie samoceny oraz wyników walidacji strony za pomocą dostępnych walidatorów WCAG.

Skróty klawiaturowe.
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki, np. za pomocą skrótów klawiaturowych klawisz ctrl + lub ctrl i rolka myszy, można powiększyć zawartość strony również rozmiar czcionki.

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Rokietnica, adres poczty elektronicznej Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu wraz z audiodeskrypcja itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA, KOMUNIKACYJNA
Siedziba Urzędu Gminy Rokietnica jest czasowo niedostępna dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, jednak każda sprawę taka osoba jest w stanie załatwić (prócz wydania dowodu osobistego z "uruchomioną"warstwą elektroniczną z przyczyn technicznych) dzięki temu iż w ramach wyjątku pracownik merytoryczny możne wyjść do niepełnosprawnego interesanta przed budynek siedziby Urzędu Gminy, lub przed schody wejściowe na piętro budynku, w holu.
- do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem,
- elementem ułatwiającym kontakt jest wywieszone w budynku tablicy z numerami pokojów w których załatwić można poszczególną sprawę,
- w budynku oznaczono drogi ewakuacyjne,
- dostępność tłumacza języka migowego - osoba niepełnosprawna chcąca skorzystać z pomocy tłumacza powinna zgłosić ten zamiar co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych.

Informacje dodatkowe:
W celu spełnienia wymogów ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych Urząd Gminy w Rokietnicy przygotowuje zaktualizowaną stronę. Przewidywany termin publikacji strony maj 2021 roku.

 
WIOSENNA AKCJA SZCZEPIEŃ PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 55