Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
1 lipca 2021 r. wchodzi w życie nowa wersja programu „Czyste Powietrze PDF Drukuj Email

1 lipca 2021 r. wchodzi w życie nowa wersja programu „Czyste Powietrze”, uwzględniająca wycofanie dotacji na kotły węglowe (od 1 stycznia 2022 r.), zwiększenie progów dochodowych w części drugiej programu (podwyższony poziom dofinansowania) oraz poszerzenie listy urządzeń kwalifikujących się do dofinansowania o kotły na pellet o podwyższonym standardzie. Program został też uzupełniony o zapisy dotyczące ścieżki bankowej, której uruchomienie zaplanowano jeszcze w lipcu br.

Program „Czyste Powietrze” w zmienionej wersji, obowiązującej od 1 lipca 2021 r. i uwzględniającej ścieżkę bankową, dostępny jest do wglądu i pobrania na stronie czystepowietrze.gov.pl (zakładka Weź dofinansowanie/Czyste Powietrze) oraz na Portalach Beneficjenta poszczególnych wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Trzy ważne zmiany w programie „Czyste Powietrze”

NFOŚiGW przypomina, że zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu „Czyste Powietrze” będzie możliwy tylko do końca bieżącego roku. Oznacza to, że koszt będzie kwalifikowany pod warunkiem złożenia wniosku o dofinansowanie obejmującego swoim zakresem zakup i montaż kotła na węgiel do 31 grudnia 2021 r. (konieczne jest wystawienie faktury lub równoważnego dokumentu księgowego z datą do 31 grudnia 2021 r.). Od 1 stycznia 2022 r. nie będzie już można składać wniosków o dotacje na kotły węglowe.

Zwiększenie progów dochodowych od 1 lipca 2021 r. dotyczy drugiej części programu, czyli podwyższonego poziomu dofinansowania (dotacje do 37 tys. zł). Od dzisiaj, w przypadku gospodarstw wieloosobowych ten próg wynosi do 1564 zł przeciętnego miesięcznego dochodu na osobę, a dla gospodarstw jednoosobowych do 2189 zł.

Począwszy od 1 lipca 2021 r. możliwe jest też ubieganie się o większe niż dotychczas wsparcie na zakup i montaż kotła na pellet o podwyższonym standardzie. Dotacja może wynieść do 9 tys. zł (nie więcej niż 45% faktycznie poniesionych kosztów) przy podstawowym poziomie dofinansowania oraz do 12 tys. zł w przypadku podwyższonego poziomu dotacji (nie więcej niż 60% kosztów).

Co jeszcze w „Czystym Powietrzu”?

Zapowiadana ścieżka bankowa, czyli nabór wniosków o dofinansowanie w bankach na dotacje przeznaczone na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego, ma ruszyć jeszcze w lipcu tego roku. Informacje o bankach, które będą udzielały Kredytu Czyste Powietrze i w których będzie można złożyć wniosek o dotację będą dostępne na stronie czystepowietrze.gov.pl.

Część warunków dofinansowania dla ścieżki bankowej została zmieniona w stosunku do zwykłej ścieżki, realizowanej za pośrednictwem wojewódzkich funduszach ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Najważniejsze zmiany to: rozpoczęcie przedsięwzięcia (w przypadku wniosków składanych w wfośigw: do 6 miesięcy przed złożeniem wniosku; w przypadku banków: od daty złożenia wniosku), okres realizacji (wfośigw: 30 miesięcy od dnia złożenia wniosku; bank: 18 miesięcy od dnia złożenia wniosku), rozliczenie wniosku (wfośigw: maksymalnie w trzech częściach; bank: rozliczenie całości po zakończeniu przedsięwzięcia). Warunkiem wypłaty dotacji na częściową spłatę kapitału kredytu jest wypłacenie beneficjentowi przez bank kredytu z przeznaczeniem wyłącznie na cele zgodne z programem, w tym co najmniej w 95% na pokrycie kosztów kwalifikowanych, oraz wykorzystanie tego kredytu przez beneficjenta zgodnie z jego przeznaczeniem.

Ponadto, poza już wprowadzonymi zmianami, NFOŚiGW pracuje nad uruchomieniem w ramach drugiej części programu „Czyste Powietrze” modułu pożyczek dla gmin jako uzupełnienie finansowania dla beneficjentów.

 
Pozostało już tylko dwa ostatnie losowania loterii Narodowego Spisu Powszechnego. PDF Drukuj Email

W najbliższy piątek tj. 9 lipca br. można wygrać jedną z kart przedpłaconych o wartości 1000 zł i 500 zł, a 14 lipca br. odbędzie się losowanie finałowe, w którym będzie można wygrać samochód osobowy Toyota Yaris.

Dołącz do zwycięzców. Nadal masz szansę na wygraną! Tylko pamiętaj 7 lipca 2021 r. kończy się okres przyjmowania zgłoszeń do loterii! Więc nie zwlekaj i zgłoś się jak najszybciej.

Aby wziąć udział losowaniu wystarczy spisać się przez Internet, pobrać unikatowy kod, uprawniający do wzięcia udziału w loterii i zarejestrować go na stronie: https://loteria.spis.gov.pl/#formularz.

Szczegóły i regulamin loterii Narodowego Spisu Powszechnego znajdziesz na: https://loteria.spis.gov.pl/.

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

 
Półkolonia w Rokietnicy PDF Drukuj Email

W dniach 28.06.2021-02.07.2021 która w tym roku cieszyła się dużym powodzeniem gdyż 48 dzieci spędziło z nami ten wakacyjny tydzień.
Szczególne podziękowania kierujemy do Wójta Gminy Rokietnica Pana Witolda Szajnego oraz do Pana Jacka Soowija za ogromne zaangażowanie w działalność na rzecz dzieci i młodzieży z gminy Rokietnica, dziękujemy również serdecznie rodzicom za współpracę i pozytywną energię. To właśnie dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zorganizować moc atrakcji dla dzieci.
Dzieci brały udział w warsztatach: sportowych, dekorowania toreb ekologicznych, eksperymentalnych, dekorowania kubków ceramicznych oraz koszulek wakacyjnych. Udało się wyjechać do FlyParku w Rzeszowie, do sali zabaw Fantazja na warsztaty zdrowego odżywiania, do kina, na park linowy do Radawy, na basen i kręgle oraz do sali zabaw Patataj. Dzieci brały udział w warsztatach pierwszej pomocy. Na koniec półkolonii każdy uczestnik otrzymała upominek oraz certyfikat od Pana Wójta.
To był wspaniały czas, pełen atrakcji i niesamowitych wrażeń w gronie rówieśników.
Szczegółowa fotorelacja dostępna na stronach   GCKiP w Rokietnicy https://www.facebook.com/GminneCentrumKulturyiPromocjiwRokietnicy oraz na stronie gminy Rokietnica https://www.facebook.com/gminarokietnicapodkarpackie
 
Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021 PDF Drukuj Email

 

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021 PDF Drukuj Email

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

Decyzja Państwowego Inspektoratu Sanitarnego w Jarosławiu

 
Mobilny Punkt Infromacyjny PDF Drukuj Email

 
Sukces Karola Kostkowicza PDF Drukuj Email

15 czerwca 2021 r. na dziedzińcu Belwederu w Warszawie odbył się długo oczekiwany finał Konkursu na recenzję filmu „Legiony”, którego organizatorem był producent filmu oraz Fundacja Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę reprezentował Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot. W uroczystości udział wziął także Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Włodzimierz Bernacki.

Ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Rokietnicy zaproszenie na galę wręczenia nagród w siedzibie Prezydenta RP otrzymali: laureat konkursu Karol Kostkowicz, p.Dyrektor Anna Żołyniak, p.Bożena Lotycz oraz uczniowie Amelia Kostkowicz, Weronika Grzeszczak i Jakub Godzień. Transport zapewnił Wójt Gminy p.Witold Szajny.

Podczas uroczystości w Belwederze Karol Kostkowicz otrzymał z rąk organizatorów konkursu nagrodę specjalną za najlepszą wideorecenzję filmu w kategorii szkół podstawowych. Uhonorowana została również p.Bożena Lotycz, nauczyciel naszego laureata. Nagrody, upominki i dyplomy wręczyli twórcy „Legionów” oraz p. Minister. Każdy nagrodzony miał możliwość wypowiedzenia się przed kamerami telewizji.

Nagrodzonym dziękowali za patriotyczne zaangażowanie i gratulowali sukcesu producent filmu i organizator konkursu p. Maciej Pawlicki oraz p. Minister Paweł Szrot.

Uroczystość miała podniosły charakter. Uświetnili ją artyści wykonujący legionowe pieśni patriotyczne a organizatorzy zaprezentowali fragmenty nagrodzonych prac. Warto się uczyć historii, aby przeżyć takie doniosłe wydarzenie.

Po ceremonii wręczenia nagród wszyscy zostali zaproszeni na obiad serwowany przez prezydencką kuchnię.

Radosną wyprawę do stolicy zakończyło zwiedzanie najważniejszych warszawskich obiektów historycznych.

Źródło: strona internetowa SP w Rokietnicy

 
Podziękowanie za udział w akcji misyjnej pod hasłem „Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu" PDF Drukuj Email

Szkolne Koło CARITAS z Rokietnicy Woli składa serdeczne podziękowania: Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu Pracownikom Obsługi, Uczniom, Rodzicom i Mieszkańcom Gminy Rokietnica za włączenie się w akcję  charytatywną na rzecz Misji, której celem było zebranie  darów serca w postaci: ubrań, obuwia, przyborów szkolnych, firan, zasłon, pościeli, środków czystości,  zabawek, okularów, medalików, różańców, obrazków.  Cieszymy się , że odpowiedzieliście na naszą prośbę tak szczodrze. W dniu 18 czerwca 2021 roku   posortowane i zapakowane  22 wory  oraz  4 pudełka w/w artykułów zostały przewiezione  przez opiekuna SK CARITAS  w Rokietnicy Woli Panią Marie Szajny oraz Wójta Gminy Rokietnica Pana Witolda Szajnego do Lubatowej koło Miejsca Piastowego i przekazane na ręce wikariusza Księdza Grzegorza Hanusa organizatora archidiecezjalnej akcji misyjnej. Przy rozładunku przyszła nam z pomocą młodzież z KSM-u. Zebrane dary popłyną okrętem w dużym kontenerze na Wyspy Zielonego Przylądka.

Każdy człowiek realizuje się w pełni, gdy czyni dar z siebie.
Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za  postawę bezinteresowności i wielkoduszności w stosunku do najbardziej potrzebujących. Składamy rownież serdeczne podziękowania  Panu Wójtowi  za zapewnienie transportu.

 
Poświęcenie pomnika oraz skweru Jana Pawła II PDF Drukuj Email

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021 PDF Drukuj Email

Chcesz się spisać w Narodowym Spisie Powszechnym, ale masz problemy z zalogowaniem?

Nie czekaj i skontaktuj się z naszą infolinią 22 279 99 99. Wybierz: 1 a następnie 2 „pomoc i informacje o NSP”.

A potem spisz się przez Internet ponieważ jest to najszybsza
i najwygodniejsza forma udziału w spisie powszechnym. Wystarczy wejść w dogodnym dla siebie czasie na spis.gov.pl i wypełnić formularz spisowy.

Czy wiesz, że spisując się przez Internet można wygrać atrakcyjne nagrody! Do wygrania karty przedpłacone o wartości 500 i 1000 zł, a w losowaniu finałowym, które odbędzie się 14 lipca br. – rozlosowanych zostanie 16 samochodów osobowych. Szczegóły, harmonogram pozostałych losowań i regulamin na stronie loterii.

 
Dobry start PDF Drukuj Email

 
III MIESJCE w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym North PDF Drukuj Email

 

Więcej…
 
17 czerwca br. będzie ostatnim dniem na złożenie wniosku o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW w kampanii 2021 PDF Drukuj Email

17 czerwca br. będzie ostatnim dniem na złożenie wniosku o płatności bezpośrednie
i obszarowe z PROW w kampanii 2021. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich beneficjentów, ARiMR wydłuża godziny otwarcia swoich biur powiatowych.

Będą one otwarte dodatkowo:

  • 12 czerwca (sobota)  od godz. 07.30 do godz. 15.30,
  • 14 - 16 czerwca (poniedziałek-środa) od godz. 7.30 do godz. 18.00
  • 17 czerwca (czwartek) - w ostatni dzień składania wniosków od godz. 7.30 do godz. 20.00 – do ostatniego beneficjenta

Przypominamy, że wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe za 2021 r. można składać jedynie za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. W tym roku Agencja nie wysyła wniosków w formie papierowej. Rolnikom, którzy nie mają komputerów lub obawiają się samodzielnego wypełniania wniosku, wsparcia technicznego udzielają pracownicy biur powiatowych Agencji.

 
KONKURS PDF Drukuj Email

KREATYWNE eNeSPe! 

Co trzeba zrobić?
Rozwiń w zabawny/kreatywny sposób skrót NSP.

A jeśli dodatkowo udostępnisz publicznie ten post promujący Spis Powszechny wśród swoich znajomych, otrzymasz nagrodę niespodziankę.

Zwycięzcami zostanie 5 pierwszych osób, które:
-Przyślą rozwinięcie skrótu NSP.
- Spiszą siebie i domowników przez Internet.
-Mają ukończone 18 lat i są mieszkańcami Podkarpacia.
-Polubią nasz post konkursowy.

Zgłoszenie konkursowe wyślij w wiadomości prywatnej.
Termin nadsyłania odpowiedzi – 13.06.2021r.
Wysłanie wiadomości jest równoznaczne ze zgłoszeniem uczestnictwa w konkursie oraz akceptacją  regulaminu .

Regulamin  https://rzeszow.stat.gov.pl/nsp-2021/konkursy/

 
GMINNY PUNKT PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE PDF Drukuj Email

 
I Wiosenne Targi Innowacji w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale PDF Drukuj Email

Koło Gospodyń Wiejskich w Rokietnicy Woli wraz z Wójtem Gminy Rokietnica Witoldem Szajnym uczestniczyli w wydarzeniu którego celem było tworzenie bezpośredniej sieci kontaktów pomiędzy rolnikami, przedsiębiorcami branży ogrodniczej i instytucjami oferującymi usługi na rzecz rolnictwa. Panie reprezentowały Powiat Jarosławski podczas wydarzenia.
Nasze Gospodynie przygotowały wspaniały stół z regionalnymi daniami, wykonały także piękną kompozycję kwiatów balkonowych do ogrodu. Kompozycja ta brała udział w konkursie i zdobyła I MIEJSCE. KGW Rokietnica Wola otrzymało nagrodę pieniężną w wskości 1000,00 w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy!

Przedstawiciele Rokietnicy uczestniczyli także w konferencji ,,Ogród w warunkach niedoboru wody"

Dziękujemy serdecznie za aktywną działalność Koła Gospodyń Wiejskich w Rokietnicy Woli oraz za wielkie zaangażowanie w propagowanie dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Doceniamy pracę i czas które Panie poświęcają na przygotowania do wyjazdów promujących Gminę Rokietnica. DZIĘKUJEMY!
 
Przejazd Kolejką Turystyczną z okazji Dnia Dziecka PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Rokietnica oraz Gminne Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy we współpracy ze szkołami z terenu Gminy Rokietnica zorganizowali przejazd kolejką turystyczną z okazji Dnia Dziecka.
To był dzień pełen uśmiechu i radości. Podczas przejazdów po Gminie Rokietnica towarzyszyły wszystkim wyśmienite humory nie zabrakło słodkości którymi częstował Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny.
Uśmiechnięte twarze dzieci mówią same za siebie, że było warto!
 
Życzenia z okazji Dnia Dziecka PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 11 z 57