III MIESJCE w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym North PDF Drukuj Email

 

 

Czy warto rozwijać swoje zainteresowania?
Oczywiście TAK!
Idealnym tego przykładem jest Sebastian Zamróz z Tuligłów, saksofonista naszej Gminnej Orkiestry Dętej. Jest on uczniem Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu  i Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu
Sebastian Zamróz wziął udział i zajął III MIESJCE w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym North, który należy do najbardziej prestiżowych konkursów internetowych. Jego pierwsza edycja odbyła się w 2017 roku i do tego czasu konkurs zarejestrował ponad 3000 uczestników z całego świata, co czyni go jednym z liderów międzynarodowych konkursów on-line.
W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział uczestnicy z 38 krajów. Z doświadczenia wynika, iż konkurs jest ogromną zachętą dla młodych muzyków, przynosi wiele korzyści oraz zapewnia komfortową platformę do rywalizacji. Pomaga rozwinąć pewność siebie, a także wspiera uczestników w realizacji marzeń i rozwijaniu potencjału. Celem konkursu jest odkrywanie artystów o wybitnych i silnych osobowościach: artystycznej i scenicznej; a przyznawane nagrody stanowią nierzadko początek do rozpoczęcia międzynarodowej kariery. Dlatego też nacisk kładziony jest zarówno na aspekt techniczny, jak i artystyczną charyzmę wykonawcy. W konkursie przyznawane są maksymalnie trzy miejsca każdej kategorii instrumentalnej.
Serdecznie gratulujemy