Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj125
Wczoraj176
W tym tygodniu741
W tym miesiącu741
Wszystkich wyświetleń413835

Polecamy

Pogoda

Odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie PDF Drukuj Email

W czwartek 23 lutego w świetlicy gminnej w Rokietnicy miała miejsce wzruszająca uroczystość. Na zaproszenie władz Gminy przybyło kilkadziesiąt par małżeńskich, które przeżyły ze sobą pięćdziesiąt lat. W imieniu Prezydenta RP pani Wójt Gminy Bożena Gmyrek odznaczyła dostojnych Jubilatów „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.Były kwiaty, łzy wzruszenia, okolicznościowe śpiewy, grano marsze, które oni słyszeli na własnych weselach. Po smacznym obiedzie, przy kawie i ciastkach był czas na wspomnienia, opowieści, wspólne zdjęcia. Nic dziwnego, że sala lśniła światłami do późnych godzin wieczornych. Kilka par, które nie mogły przybyć z różnych względów odwiedzą przedstawiciele Gminy by dokonać aktu dekoracji.

Zebrani mieli okazję obejrzeć występ naszej rodzimej, kilkunastoosobowej kapeli „Rokiecianka”, która w ponadgodzinnym programie zaprezentowała piosenki ludowe z różnych regionów Polski. Żywa reakcja publiczności, podśpiewywanie z wykonawcami, rzęsiste oklaski świadczyły, że występ się podobał.

Chwile tam spędzone były dla nas wszystkich okazją do refleksji nad upływającym czasem, meandrami życia i nieustanną koniecznością dokonywania wyborów.

Wszyscy zebrani umówili się na spotkanie z okazji 75-lecia pożycia małżeńskiego. Obecność ma być obowiązkowa i skrupulatnie sprawdzana. Wszystkim Jubilatom życzymy długich jeszcze lat życia w zdrowiu i pomyślności!

>>GALERIA<<