Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj101
Wczoraj326
W tym tygodniu713
W tym miesiącu7475
Wszystkich wyświetleń389614

Polecamy

Pogoda

Nowy Rok Szkolny 2019/2020 rozpoczęty! PDF Drukuj Email

Wakacyjny czas dobiegł końca, a uczniowie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Dla uczniów i nauczycieli będzie to czas nowych wyzwań i ciężkiej pracy.

W dniu 2 września 2019 roku we wszystkich szkołach na terenie gminy Rokietnica odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2019/20.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tapinie o godzi. 8:00 rozpoczęli nowy Rok Szkolny Mszą Świętą w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tapinie.

Uroczysty apel rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tapinie Pani Aneta Nowak w swoim przemówieniu serdecznie wszystkich powitała.Ciepłe słowa Pani Dyrektor skierowała w stronę uczniów życząc im jak najlepszych ocen, wielu sukcesów oraz owocnego odkrywania i pogłębiania swoich zainteresowań. Ponadto Pani Dyrektor przekazała informacje na temat organizacji pracy w nowym roku szkolnym 2019/2020.

Głos zabrał także Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, życząc wszystkim uczniom sukcesów w nauce a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy.

Podczas uroczystego apelu nie zapomniano o tragicznym dniu w historii świata, 1 września 1939 roku. Pamięć wszystkich ofiar uczczono minutą ciszy.

Uśmiechnięte buzie uczniów mogły świadczyć o tym, że choć wakacje już się skończyły, to wielu z nich z niecierpliwością oczekiwało na rozpoczęcie zajęć szkolnych, na spotkanie ze swoimi rówieśnikami i nauczycielami.