Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj80
Wczoraj145
W tym tygodniu386
W tym miesiącu1991
Wszystkich wyświetleń476232

Polecamy

Pogoda

Narodowe Czytanie 2019 PDF Drukuj Email

Zapraszamy serdecznie Wszystkich Mieszkańców Gminy Rokietnica do udziału w akcji Narodowego Czytania 2019 pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej która odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Królowej Jawigi w Tapinie w PIĄTEK o godz. 12:00.
Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Prezydent Pan Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.
Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…)
Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.
Oto o
siem lektur na ósme Narodowe Czytanie!
Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
Dym – Maria Konopnicka
Katarynka – Bolesław Prus
Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
Orka – Władysław Stanisław Reymont
Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
Sachem – Henryk Sienkiewicz
Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski