Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj222
Wczoraj192
W tym tygodniu414
W tym miesiącu4874
Wszystkich wyświetleń452809

Polecamy

Pogoda

Ogłoszenia i informacje


Życzenia świąteczne PDF Drukuj Email

 
Informacja PDF Drukuj Email

 
Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem. PDF Drukuj Email

 
Konkurs#Zostań w domu PDF Drukuj Email

Zachęcamy do udziału w konkursie:https://clicktrans.pl/info/konkurs-zostanwdomu-i-pomoz. Proponujemy do wskazywania OSP w Rokietnicy, która angażuje się w zwalczanie skutków koronawirusa.

 
Międzynarodowy sukces saksofonistki z Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

Z radością informujemy, że Magdalena Wota uczennica PSM w Jarosławiu oraz SP w Czelatycach została laureatką IV miejsca w Międzynarodowym Internetowym Konkursie International Music Competition Belgrade, Serbia.

Madzia gra w Gminnej Orkiestrze Dętej w Rokietnicy oraz w Kapeli Rokiecianka na klarnecie.

Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z tak dużego osiągnięcia. Wierzymy, że zdobyty sukces będzie  dodatkową motywacją dla Magdaleny do dalszej pracy w kierunku rozwoju muzycznego oraz jest on dużą zachętą dla naszych muzyków do pójścia w ślady Madzi. Życzymy wielu sukcesów Magdalenie oraz Muzykom z Gminy Rokietnica!

Link do występu: https://musiccompetition.eu/saksofon/

 
Modernizacja gospodarstw rolnych- Obszar D PDF Drukuj Email

 
Stop wypalaniu traw PDF Drukuj Email

 
Ogłoszenie naboru wniosków w ramach operacji typu:,, Restrukturyzacja małych gospodarstw" PDF Drukuj Email

 
Przebudowa drogi gminnej nr 111751 w miejscowości Czelatyce PDF Drukuj Email

Gmina Rokietnica pozyskała z Lokalnej Grupy Działania „Pogórze Przemysko-Dynowskie” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 środki na realizację zadania: ,,Przebudowa drogi gminnej nr 111751 w miejscowości Czelatyce”. Wysokości dofinansowania 47 632,00 zł.

Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny oraz Skarbnik Gminy Rokietnica Pani Magdalena Skupień – Jurkiewicz podpisali umowę w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie o przyznaniu pomocy.

Program obejmuje budowę lub przebudowę publicznych dróg gminnych lub powiatowych, które:

a) umożliwiają połączenie obiektów użyteczności publicznej, w których są świadczone usługi społeczne, zdrowotne, opiekuńczo-wychowawcze lub edukacyjne dla ludności lokalnej, z siecią dróg publicznych albo,

b) skracają dystans lub czas dojazdu do tych obiektów; Zgodnie z zakresem określonym w § 2 ust.1 pkt.7 Rozporządzenia MRiRW  z dnia 24 września 2015 r.[tekst jednolity Dz.U.2019 poz. 664.]

 

 
Pomoc psychologiczna PDF Drukuj Email

 
Żywność dla osób w kwarantannie PDF Drukuj Email

 
Ogłoszenie nieodpłatna pomoc prawna PDF Drukuj Email

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID-19, o których mowa w art. 1 i 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374)  Starosta Jarosławski podjął decyzję o zorganizowaniu systemu NPP i NPO w systemie zdalnym wyłącznie przez telefon.

Działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Jarosławskiego zostaje zmodyfikowana. Okresowo zmieniony zostaje sposób udzielania porad. Osoby udzielające porad mogą udzielać pomocy z innych miejsc niż lokal, w którym znajduje się punkt nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Osoba udzielająca porad zdalnie pozostanie w gotowości do świadczenia usług w dniach i godzinach wynikających z zawartych umów.

Ogłoszenie nieodpłatna pomoc prawna

Wniosek nieodpłatna pomoc prawna


 
Komunikat Wójta Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

W związku z narastającym zagrożeniem KORONAWIRUS SARS-COV-2, Mieszkańcy  naszej gminy są proszeni aby sprawy, które nie wymagają bezwzględnej obecności w Urzędzie Gminy Rokietnica załatwiać drogą telefoniczną i korespondencyjną – o ile nie są pilne należy odłożyć je na późniejszy czas.

Komunikat Wójta Gminy Rokietnica

 
Odwołanie spotkania PDF Drukuj Email

 
Dzień Sołtysa PDF Drukuj Email

Pozycja sołtysów w organizacji wsi, a także ich autorytet, prestiż, mają poważny wpływ na codzienne funkcjonowanie społeczności wiejskiej. W łączności z wójtem, samorządem gminy, mogą oni zrobić dużo, aby wiele rzeczy poprawić, ulepszyć warunki życia w swojej wsi.
Wójt Gminy Rokietnica zorganizował spotkanie Sołtysów z okazji ich święta. Każdy Sołtys otrzymał podziękowanie, była to również okazja do planów gospodarczych w każdym sołectwie.

 
ODWOŁANE SZKOLENIE PDF Drukuj Email

 
KORONAWIRUS-OGŁOSZENIE PDF Drukuj Email

Informacja w różnych wersjach językowych

 
Informacja dla Mieszkańców PDF Drukuj Email

 
Zawieszenie zajęć w placówkach oświaty PDF Drukuj Email

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Więcej informacji na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

 
Życzenia z okazji Dnia Sołtysa PDF Drukuj Email

 
Hala Sportowa w Rokietnicy Woli PDF Drukuj Email

W Urzędzie Gminy Rokietnica odbyła się prezentacja projektu budowy Hali Sportowej w Rokietnicy Woli.

 
,,Niech płonie światełko naszej pamięci" PDF Drukuj Email

,,Niech płonie światełko naszej pamięci" pod tym hasłem odbyły się tegoroczne obchody pacyfikacji wsi Czelatyce.
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !

 
77 rocznica pacyfikacji Wsi Rokietnica PDF Drukuj Email

8 marca Mieszkańcy Gminy Rokietnica obchodzili 77 rocznicę pacyfikacji wsi Rokietnica i Czelatyce.
Uroczystość rozpoczęła się w Kościele Parafialnym w Rokietnicy Mszą Świętą w intencji Poległych podczas pacyfikacji wsi. Następnie Mieszkańcy, Samorządowcy wraz z 34 Batalionem Lekkiej Piechoty w Jarosławiu im. mjr Władysława Koby ps.,,Rak", stanęli do uroczystego Apelu Pamięci przy zbiorowej Mogile Poległych za Ojczyznę, aby w 77 rocznicę pacyfikacji wsi Rokietnica i Czelatyce oddać cześć ofiarom zbrodni dokonanej przez niemieckich okupantów na jej mieszkańcach.
pochyloną głową, w zadumie i bolesnym skupieniu został złożony hołd naszym Rodakom.
Dalsza część uroczystości miła miejsce w SP w Rokietnicy, gdzie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rokietnicy Pani Anna Żołyniak oraz Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny powitali Wszystkich Uczestników obchodów rocznicy pacyfikacji wsi.
Głos zabrali zaproszeni Goście: Poseł na Sejm RP Pan Mieczysław Kasprzak, Dyrektor Biura Posła na Sejm RP Pana Tadeusza Chrzana Pani Monika Romaniec, Marszałek Województwa Podkarpackiego Pani Anna Huk, Starosta Jarosławski Pan Stanisław Kłopot oraz Pan Tadeusz Kapłon-Rybski.
Uczniowie wraz z pedagogami przygotowali spektakl słowno-muzyczny pt.,,Nigdy więcej" ukazujący obraz wydarzeń z 8 marca 1943 roku.
Gminna Orkiestra Dęta z Rokietnicy zaprezentowała utwory patriotyczne.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim obecnym Mieszkańcom Gminy Rokietnica, dla których pamięć o naszych przodkach jest sprawą najcenniejszą.

 
Teatrzyk Figle Migle PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 31