Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj70
Wczoraj196
W tym tygodniu462
W tym miesiącu2219
Wszystkich wyświetleń368184

Polecamy

Pogoda

Ogłoszenia i informacje


OPŁATA ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI PDF Drukuj Email

Informacja w pdf

 
Uroczystość z okazji Pasowania na Ucznia Pierwszoklasistów oraz Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Tapinie PDF Drukuj Email

Dziś w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tapinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz uroczystość ślubowania klasy pierwszej.W uroczystości szkolnej wziął udział Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny.
Klasa pierwsza szkoły podstawowej pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Dyrektor Anety Nowak przygotowała na dzień ślubowania program artystyczny, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed zgromadzoną publicznością. Występ nagrodzony został gromkimi brawami.Pierwszoklasiści otrzymali mnóstwo upominków. Również Wójt Gminy Rokietnica wręczył dzieciom pamiątkowe książki oraz słodycze.
Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji.Uczniowie Szkoły Podstawowej w Tapinie poprzez piękny program artystyczny docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy swoich nauczycieli, za poświęcenie i czujność oraz troskę o dobro wychowanków.
Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny złożył nauczycielom życzenia, dziękując za codzienną pracę, za oddanie dla uczniów, okazywane wsparcie oraz ogromne poświęcenie w kształtowaniu charakterów młodego pokolenia Gminy Rokietnica.

 
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

 
Ognisko Muzyczne PDF Drukuj Email

Zapraszamy do Ogniska Muzycznego w Rokietnicy na zajęcia gry na skrzypcach, keyboardzie, gitarze oraz na zajęcia wokalne.Zachęcamy do zapisów do dnia 18 października 2019 roku.
Zajęcia są bezpłatne!

 
Konsultacje projektu PDF Drukuj Email

Konsultacje projektu rocznego programu współpracy Gminy Rokietnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2020.

Informacja- Konsultacje

Formularz konsultacji

Projekt

 

 
Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2019/2020 PDF Drukuj Email

Komunikat Krajowej Izby Kominiarzy

 
Konkurs historyczny „Chcieliśmy tylko wolnej Polski!” PDF Drukuj Email

Miasto Dębica, Stowarzyszenie Oświaty i Wychowania z Wrocławia, Instytut Pamięci Narodowej Oddział we Wrocławiu oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Okręg Tarnów – Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy, w 80. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, zapraszają do udziału w konkursie historycznym „Chcieliśmy wolnej Polski” adresowanym do młodzieży z województwa podkarpackiego i dolnośląskiego.

Konkurs objął patronatem Premier RP Mateusz Morawiecki, Prezes IPN dr Jarosław Szarek oraz Podkarpacki i Dolnośląski Kurator Oświaty.

Wierzymy, że proponowana formuła pozytywnie wpłynie na przebieg konkursu, a udział w konkursie będzie dla dzieci i młodzieży okazją do poszerzenia swojej wiedzy historycznej i zmotywuje młodych ludzi do poszukiwania trwałych, uniwersalnych wartości, o które walczyli żołnierze Polski Podziemnej, zarówno w okresie okupacji niemieckiej, jak również w okresie zniewolenia komunistycznego.

W ramach zadań konkursowych uczniowie poszczególnych szkół mają do wykonania:

• szkoły podstawowe

Formuła 1

– Opracowanie port folio poświęconego wybranej postaci –bohaterowi walk

o niepodległość Polski z okresu 1939-1989 z terenu województwa podkarpackiego lub dolnośląskiego;

Formuła 2

–Udział w konkursie krasomówczym – oddzielnie dla województwa

podkarpackiego i dolnośląskiego.

•szkoły ponadpodstawowe

Formuła 1

– Nagranie filmu dokumentalnego lub reportażu poświęconego wybranej

postaci – bohaterowi walk o niepodległość Polski z okresu 1939 - 1989

z terenu województwa podkarpackiego lub dolnośląskiego;

Formuła 2

–Udział w konkursie krasomówczym –oddzielnie dla województwa

podkarpackiego i dolnośląskiego


Regulamin konkursu: https://chcielismywolnejpolski.pl/wp-content/uploads/2019/09/Regulamin_Konkursu_Chcieli%C5%9Bmy-tylko_wolnej_Polski.pdf

Karta zgłoszeniowa: https://chcielismywolnejpolski.pl/wp-content/uploads/2019/09/Formularz_zg%C5%82oszeniowy_Konkursu_Chcieli%C5%9Bmy_tylko_wolnej_Polski.pdf

 
Konkurs Pieśni Patriotycznej ,,Śpiewam mojej Ojczyźnie" PDF Drukuj Email

Zachęcamy do udziału w Konkursie Pieśni Patriotycznej.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

 
Informacja dla producentów rolnych PDF Drukuj Email

 
Święto Ziemniaka wraz z akcją charytatywną dla Kingi Wawro PDF Drukuj Email

Czas wykopków już większość Naszych Mieszkanców ma za sobą. Dlatego też w niedzielę w Czelatycach odbyło się Święto Ziemniaka, połączone z akcją chartatywną dla Kingi Wawro.
Piękna pogoda, pieczone ziemniaczki, miła atmosfera, gry i zabawy, występy to wszystko miało miejsce podczas wspólnego biesiadowania w Czelatycach.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim Mieszkańcom i sponsorom którzy pomogli w organizacji tej imprezy oraza osobom które dołączyły się do zbiórki pieniężnej dla Kingii Wawro.
Zachęcamy do wpłat na konto Kingi https://www.siepomaga.pl/kinga
Dziekujemy sponosorom: Panu Mariuszowi Gaweł, Pani Małgorzacie Horbowy, Panu Józefowi Szkoła oraz podziekowania dla Składu Budwlanego Gałuszka

 
Uwaga silny wiatr- ostrzeżenie meteorologiczne PDF Drukuj Email

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/2
Obszar powiaty: brzozowski, dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski,
lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przemyski, Przemyśl,
przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, stalowowolski,
strzyżowski, Tarnobrzeg, tarnobrzeski
Ważność: od godz. 05:00 dnia 30.09.2019 do godz. 03:00 dnia 01.10.2019
Prawdopodobieństwo: 90%
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h,
w porywach do 100 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Ostrzeżenie w pdf

 
Gminne Eliminacje w Konkursie ,,Wygraj Szansę" PDF Drukuj Email

Dziś w Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy odbyły się gminne eliminacje w konkursie ,,Wygraj Szansę".Finał konkursu odbędzie się w Sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie dnia 30 października i będzie organizowany przez TV Media Agencję Telewizyjno- Estradową pod patronatem telewizji Polsat.
Gminę Rokietnica będzie reprezentować Julia Karpińska uczennica kl. V Szkoły Podstawowej w Czelatycach, która zdobyła I miejsce w dzisiejszym konkursie. Wyróżnienia zdobyła Magdalena Bąk-Uczennica Szkoły Podstawowej w Czelatycach oraz Julia Janduła-Uczennica Szkoły Podstawowej w Tuligłowach.Serdecznie gratulujemy Wszystkim wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów oraz rozwoju swoich talentów muzycznych. Szkołom oraz Nauczycielom bardzo dziękujemy za przygotowanie Młodych Artystów do występów w konkursie oraz za prace w komisji oceniającej

 
Gminny Konkurs Plastyczny ,,Święty Jan Paweł II w oczach dziecka-wstańcie i chodźmy!" PDF Drukuj Email

Regulamin

Metryczka

Karta zgłoszenia

 
Dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych PDF Drukuj Email

Blisko 12 milionów złotych trafi z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych do powiatu jarosławskiego. Taki wynik został otrzymany po rozstrzygnięciu wniosków złożonych przez samorządy powiatowe i gminne. Do realizacji przewidziano także przebudowę drogi na terenie Gminy Rokietnica. Dnia 23 września wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz wręczyła promesę Wójtowi Gminy Rokietnica w wysokości 347 516 zł, a uroczystość odbyła się w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu.

 
II Pielgrzymka Samorządowców Podkarpacia do św. Andrzeja Boboli PDF Drukuj Email

II Pielgrzymka Samorządowców Podkarpacia do św. Andrzeja Boboli połączona była z poświęceniem i oddaniem nowo wybudowanej drogi na Bobolówkę. Gminę Rokietnica reprezentował Wójt Gminy Pan Witold Szajny wraz z Małżonką Panią Marią Szajny. W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści, przedstawiciele Zarządu Urzędu Marszałkowskiego i władz Województwa Podkarpackiego, burmistrzowie, wójtowie i radni wszystkich szczebli. Konferencję do zgromadzonych wygłosił Kustosz Sanktuarium  ks. prał. Józef Niżnik, następnie celebrował Mszę Świętą w intencji uczestników i Podkarpacia. Po Mszy Świętej złożono wieńce przed pomnikiem upamiętniający 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

 
Święto Ziemniaka wraz z akcją charytatywną dla Kingi Wawro PDF Drukuj Email

Zapraszamy serdecznie na ,,Święto ziemniaka" do Czelatyc dnia 29 września 2019 roku połączonego z akcją charytatywną dla Kingi Wawro w której zbierane są pieniądze na zakup bardzo zaawansowanej, bionicznej protezy ręki o nazwie be-bionic https://zrzutka.pl/hc2pga
Szczegóły na załączonym plakacie.

 

 
Zapraszamy do składania ofert firmy zajmujące się usuwaniem azbestu. PDF Drukuj Email

Zapytanie ofertowe do pobrania

 
Podpisanie umowy w ramach projektu ,,Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest” PDF Drukuj Email

W dniu 17 września 2019 roku w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny oraz Skarbnik Gminy Rokietnica Pani Magdalena Skupień -Jurkiewicz  podpisali umowę w ramach projektu pn. ,,Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”. Gmina Rokietnica otrzymała dofinansowanie zadania w formie dotacji w wysokości 52 105,00 zł. tj. 85% kosztów kwalifikowanych. Beneficjentem środków w tym programie są Mieszkańcy Gminy Rokietnica, natomiast wnioskodawcą i koordynatorem obszarowego programu usuwania azbestu jest Gmina Rokietnica.

 
Ostrzeżenie-silny wiatr PDF Drukuj Email

Ostrzeżenie w pdf

 
Nabór wniosków o przyznanie środków z reerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego PDF Drukuj Email

Informujemy, iż w związku z pojawieniem się oszczędności w kwocie 18.059,50 złotych na realizacje kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców ramach środków Funduszu Pracy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) w roku 2019 Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu ogłasza nabór wniosków o przyznanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na sfinansowanie w/w kształcenia.

Priorytety przyjęte przez Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej do wydatkowania środków KFS na 2019 rok to:

  1. wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych;
  2. wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które nie posiadają świadectwa dojrzałości
  3. wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników pochodzących z grup zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego, wskazanych na liście przedsiębiorstw społecznych prowadzonej przez MRPiPS, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych pochodzących z grup, o których mowa w art. 4 ust 1 ustawy o spółdzielniach socjalnych lub pracowników Zakładów Aktywności Zawodowej;
  4. wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej;
  5. wsparcie kształcenia ustawicznego instruktorów praktycznej nauki zawodu, nauczycieli kształcenia zawodowego oraz pozostałych nauczycieli, o ile podjęcie kształcenia ustawicznego umożliwi im pozostanie w zatrudnieniu;
  6. wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia.


Przyjmowanie wniosków będzie prowadzone w terminie
od 18.09.2019 r. do 20.09.2019 r.
w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarosławiu przy ul. Słowackiego 2, pokój 107 Sekretariat (I piętro ) oraz przy ul. Poniatowskiego 6, pokój 16 (I piętro)

 
I edycja Gminnego Konkursu ,,Wygraj Szansę" PDF Drukuj Email

Zapraszamy do udziału w I edycji Gminnego Konkursu ,,Wygraj Szansę". Głównym celem konkursu jest przede wszystkim odkrywanie wokalnych talentów. Eliminacje Gminne odbędą się dnia 26 września 2019 r. o godz. 10:00 w Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy. Osoba kóra zdobędzie I miejsce będzie reprezentować Gminę Rokietnica w Ogólnopolskich eliminacjach w Łańcucie.

Regulamin Konkursu ,,Wygraj Szansę"

Karta zgłoszeniowa

 
Spotkanie robocze w sprawie realizacji projektu: ,,OZE na budynkach użyteczności publicznej na terenie gminy Rokietnica" PDF Drukuj Email


W dniu 11 września 2019 r. w Urzędzie Gminy w Rokietnicy odbyło się spotkanie robocze w sprawie realizacji projektu ,,OZE na obiektach użyteczności publicznej na terenie Gminy Rokietnica” (RPPK.0301.00-18-0561/17) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa III Czysta energia działania 3.1 Rozwój OZE ,,Konkurs ogólny”.

Gmina Rokietnica otrzymała dofinasowanie na kwotę: 1 082 221,65 zł tj. 85% kosztów kwalifikowanych. W ośmiu obiektach na terenie gminy zostaną zamontowane instalacje fotowoltaiczne w tym:

1) Zestaw instalacji fotowoltaicznej składający się z 79 szt. paneli fotowoltaicznych o mocy min. 22,00kWp na budynku Urzędu Gminy Rokietnica w kwocie 126 237,36 zł

2) Zestaw instalacji fotowoltaicznej składający się z 12 szt. paneli fotowoltaicznych o mocy min. 3,30kWp na budynku Szkoły Podstawowej w Czelatycach w kwocie 25 642,81 zł

3) Zestaw instalacji fotowoltaicznej składający się z 116 szt. paneli fotowoltaicznych o mocy min. 32,45kWp na budynku Szkoły Podstawowej w Rokietnicy w kwocie 195 459,30 zł

4) Zestaw instalacji fotowoltaicznej składający się z 14 szt. paneli fotowoltaicznych o mocy min. 3,85kWp na budynku Szkoły Podstawowej w Tapinie w kwocie 28 922,22 zł

5) Zestaw instalacji fotowoltaicznej składający się z 40 szt. paneli fotowoltaicznych o mocy min. 11,00kWp na budynku Szkoły Podstawowej w Tuligłowach  w kwocie 67 693,05 zł

6) Zestaw instalacji fotowoltaicznej składający się z 142 szt. paneli fotowoltaicznych o mocy min. 39,60kWp na budynku ujęcia wody w Tapinie w kwocie 237 562,20 zł

7) Zestaw instalacji fotowoltaicznej składający się z 95 szt. paneli fotowoltaicznych o mocy min. 26,40kWp na budynku pompowni wody Wola Rokietnicka w kwocie 162 652,74 zł

8) Zestaw instalacji fotowoltaicznej składający się z 142 szt. paneli fotowoltaicznych o mocy min. 39,60 kWp na budynku oczyszczalni Rokietnica  w kwocie 238 052,97 zł

Wykonawcą inwestycji będzie firma Flexipower Group Sp.z o.o Sp.K. z siedzibą w Woli Zaradzyńskiej. Spotkanie miało na celu szczegółowe zapoznanie uczestników z projektem, omówienie podpisanej umowy i przystąpienie do realizacji zadania. W tym dniu także odbyła się szczegółowa wizja lokalna wykonawcy w ośmiu obiektach publicznych na terenie Gminy Rokietnica.

W spotkaniu uczestniczyli:

Witold Szajny-Wójt Gminy Rokietnica

Magdalena Skupień-Jurkiewicz-Skarbnik Gminy Rokietnica

Bogusław Szpyt-Koordynator Projektu

Lesław Noga-Inspektor Nadzoru

Roman Inglot- Inspektor Nadzoru

Kamil Smagacz oraz Michał Folga- Przedstawiciele Wykonawcy Flexi Power Group

Anna Żołyniak- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rokietnicy

Anna Stec- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuligłowach

Bogumiła Kopeć- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czelatycach

Aneta Nowak- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tapinie

Marek Winiarski- Inspektor UG w Rokietnicy

Wiktor Pich- Inspektor UG w Rokietnicy

 
Komunikat Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii PDF Drukuj Email

 
Nabór do projektu wizaż ze stylizacją paznokci i rzęs PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 20