Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj223
Wczoraj192
W tym tygodniu415
W tym miesiącu4875
Wszystkich wyświetleń452810

Polecamy

Pogoda

Ogłoszenia i informacje


Gmina Laszki – ostatnie szkolenia w ramach koncepcji "Uniwersytetu Samorządności" PDF Drukuj Email

 
Informacja KRUS PDF Drukuj Email

 
WAŻNE OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY ROKIETNICA PDF Drukuj Email

 
Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Pierwszoklasistów PDF Drukuj Email

Jak co roku 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.
Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Tapinie zorganizowano uroczysty apele, podczas którego uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za trud wkładany w ich codzienne wychowanie i nauczanie, nie zabrakło również humoru w przygotowanych scenkach. Uroczystości połączono z pasowaniem na ucznia.
Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia uznania nie tylko ze strony uczniów, ale także rodziców oraz władz gminy. Z tego powodu przedstawiciele Gminy Rokietnica uczestniczyli w akademii poświęconej Dniu Edukacji Narodowej by wyrazić wdzięczność za zaangażowanie w proces kształcenia i wychowania młodego pokolenia.
Wójt Gminy Rokietnica osobiście złożył życzenia nauczycielom oraz uczennicy klasy pierwszej.
 
Ślubowanie Pierwszaków z Rokietnicy Woli PDF Drukuj Email

Ślubowanie pierwszaków to ogromne przeżycie dla nich samych, jak też dla rodziców, którzy w tym roku nie mogli obejrzeć pierwszych występów swoich pociech przed publicznością z powodu panujących epidemii.
Podczas uroczystości uczniowie klasy pierwszej mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
Po części artystycznej dzieci złożyły uroczystą przysięgę. Ślubowały, że będą pilnie się uczyć, godnie zachowywać, dbać o dobre imię szkoły, pomagać młodszym i starszym, że będą kochać Ojczyznę.
Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Małgorzata Narolska i życzyła pierwszoklasistom sukcesów w nauce.
Ciepłe słowa do swoich młodszych kolegów i koleżanek skierowali też starsi uczniowie.
Wójt Gminy Rokietnica obdarował każdego Pierwszoklasistę upominkiem oraz życzył wielu sukcesów edukacyjnych
Po uroczystym ślubowaniu przyszedł czas na życzenia z okazji Dnia Nauczyciela.
Wszyscy uczniowie dziękowali nauczycielom za trud wychowania, a pani dyrektor złożyła nauczycielom i pracownikom obsługi życzenia owocnej i spokojnej pracy.
Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły-,,wyrazy szacunku i uznania za wkładane każdego dnia serce w kształtowanie kolejnych pokoleń Młodych Polaków. Życzę także zdrowia, optymizmu i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym".
 
Posiedzenie Komisji PDF Drukuj Email

W Urzędzie Gminy Rokietnica odbyło się posiedzenie Gminnej Komisji w sprawie zagospodarowania przestrzennego, urbanistycznego i architektury w związku z zagospodarowaniem terenu Gminy Rokietnica. Komisja pracowała nad studium uwarunkowań i kierunkami zagospodarowania przestrzennego Gminy Rokietnica.
 
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych PDF Drukuj Email

 
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

 
Uroczystości szkolne w Czelatycach PDF Drukuj Email

W Szkole Podstawowej w Czelatycach miała miejsce uroczystość ślubowania i pasowania uczniów szkoły pierwszoklasistów oraz Dzień Edukacji Narodowej.
W poczet społeczności szkolnej zostało przyjętych 7 uczniów.
Pierwszoklasiści w obecności zaproszonych gości- Wójta Gminy Rokietnica, rodziców, wychowawców, nauczycieli i kolegów z klas starszych złożyli uroczyste ślubowanie, po czym uroczyście zostali pasowani na uczniów szkoły przez Dyrektor Panią Bogumiłę Grymuza.
Ślubowanie i pasowanie poprzedziła prezentacja umiejętności i wiadomości pierwszoklasistów, którzy pięknie recytowali i śpiewali, zaprezentowali również swoją wiedzę na temat Ojczyzny, a także zasad życia w społeczności klasowej i szkolnej.
Na koniec uroczystości życzenia dla pierwszoklasistów oraz ich rodziców złożył Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny oraz wręczyła im upominki.
Drugą część uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowali starsi Uczniowie kl. IV-V, którzy w uroczysty sposób podziękowali swoim wychowawcom i nauczycielom w imieniu całej społeczności szkolnej.
Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny złożył życzenia Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom SP w Czelatycach ,,podziękowanie i słowa uznania za pełną poświęcenia pracę na polu kształtowania umysłów i serc młodego pokolenia. Serdecznie dziękuję całemu Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim Pracownikom szkoły za zaangażowanie w pracę oświatową i wychowawczą".
 
Uniwersytet Samorządności PDF Drukuj Email

 
Ogłoszenie PZDR PDF Drukuj Email

 
Muzyczne wędrówki po Gminie Rokietnica PDF Drukuj Email

 

Muzyczne wędrówki po Gminie Rokietnica- to podsumowanie projektu Stowarzyszenia Kulturalnego ,,Carpatia" które odbyło się w Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy Woli.
Głównym założeniem projektu było poznanie walorów turystycznych Gminy Rokietnica poprzez wydanie ,,Przewodnika turystycznego po gminie Rokietnica",oraz poznanie zanikającej już gwary charakteryzującej tę okolicę.
Podsumowaniem projektu były wstępy Gminnej Orkiestry Dęte oraz Kapeli ,,Rokiecianka" którzy w muzyczny sposób oprowadzili przybyłych gości po Gminie Rokietnica, przy radosnym poczęstunku przygotowanym przez KGW Rokietnica Wola.
Projekt był realizowany w ramach projektu granatowego LGD "Pogórze Przemysko - Dynowskie".
podziałanie 19.2. ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
 
XV Jesienna Giełda Ogrodnicza PDF Drukuj Email

3 i 4 października Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Zorganizował w Boguchwale XV Jesienną Giełdę Ogrodniczą połączoną z Podkarpackim Świętem Winobrania 2020 oraz IV Ogólnopolską Wystawą Królików. W programie zaplanowano atrakcje z wielu dziedzin.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rokietnicy Woli reprezentowały Powiat Jarosławski podczas wydarzenia w Boguchwale. Z zaproszenia skorzystał także Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny
Nasze Panie brały udział w konkursie florystycznym ,,Jesienna kompozycja kwiatowa" i zdobyły III MIEJSCE oraz nagrodę pieniężną przeznaczoną na cele statutowe KGW oraz przygotowały piękny stół z regionalnymi produktami.
Serdecznie dziękujemy za wielkie, bezinteresowne zaangażowanie Pań KGW Rokietnica Wola oraz za poświęcony czas na przygotowanie całego wyjazdu
 
ZAWIADOMIENIE PDF Drukuj Email

 
Informacja PDF Drukuj Email

 
Podpisanie umowy w ramach programu Senior+ PDF Drukuj Email

W Urzędzie Gminy Rokietnica została podpisana umowa na realizację zadania dotyczącego powstania dziennego domu pomocy osobom starszym w ramach projektu Senior+. Realizacją zadania zajmie się firma eL-PER Łukasz Korytko.
Placówka ma powstać do końca 2020 roku. Jakiś czas temu informowaliśmy państwa o decyzji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które rozstrzygnęło otwarty konkurs ofert w ramach tegorocznej edycji programu ‘Senior+” na lata 2015-2020. Wśród beneficjentów jest Gmina Rokietnica, której przyznano 300.000 zł na dofinansowanie utworzenia i wyposażenia Dziennego Domu „Senior+”.
Wieloletni program „Senior+” ma na celu zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym poprzez rozbudowę sieci placówek dla osób starszych. Polega na finansowym wspieraniu jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu dziennych domów „Senior+”.
Dzienny Dom Senior+ w Gminie Rokietnica będzie zlokalizowany w sołectwie Czelatyce.
W tym celu budynek w dolnej części Czelatyc zostanie przebudowane i zaadaptowane na potrzeby nowej placówki. Projekt zakłada gruntowną modernizację budynku.
Po remoncie, oddaniu do użytku i otwarciu placówka obejmie opieką dwadzieścia osób z terenu Gminy Rokietnica. Seniorom zapewniona będzie opieka, codziennie od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie. Będzie to opieka związana z udzielaniem pomocy w czynnościach dnia codziennego oraz innych usługach wspomagających, dostosowanych do potrzeb seniorów. Podstawowy zakres obejmować będzie usługi: socjalne, edukacyjne, kulturalno-oświatowe, aktywności ruchowej lub kinezyterapii, sportowo-rekreacyjne, aktywizujące społecznie oraz terapii zajęciowej.
 
Muzyczne wędrówki po Gminie Rokietnica PDF Drukuj Email

 
XV Jesienna Giełda Ogrodnicza PDF Drukuj Email

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale organizuje XV Jesienną Giełdę Ogrodniczą połączoną z Podkarpackim Świętem Winobrania oraz IV Ogólnopolską Wystawą Królików, 3 i 4 października PODR Boguchwale.

 
Konkurs - "Lokalna Żywność w Twórczości Artystycznej" PDF Drukuj Email

Piszesz? Śpiewasz? Lubisz lokalną żywność? Strona Mam Plon
(https://mamplon.pl) organizuje konkurs na najsmaczniejszy utwór
muzyczny lub literacki. Zaśpiewaj lub opisz popularne w twoim regionie danie, potrawę, przysmak i wygraj 500 zł! Ideą przedsięwzięcia jest promowanie tradycyjnych polskich smaków, a także regionalnych producentów żywności oraz wytwarzanych przez nich produktów.
Wielki finał odbędzie się 24.10.2020 w stolicy humoru, czyli Wąchocku!
Zapraszamy do wzięcia udziału.
Prace nadsyłać można w jednej z kategorii:
PIOSENKA
WIERSZ
LEGENDA/ OPOWIEŚĆ/ DOWCIP
Do dnia 20.10.2020 na naszej grupie:
Więcej informacji na stronie:
 
X Edycja Gminnego Konkursu Plastycznego o świętym Janie Pawle II PDF Drukuj Email


Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa

Metryczka

 
Zajęcia muzyczne PDF Drukuj Email

 
Staż zawodowy PDF Drukuj Email

 
Sportowa Polska PDF Drukuj Email

Gmina Rokietnica otrzymała dofinansowanie w ramach programu Sportowa Polska 2020, na budowę Sali Gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Rokietnicy Woli w wysokości 1 382 200,00.
Celem programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju.
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 31