Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj118
Wczoraj211
W tym tygodniu329
W tym miesiącu1671
Wszystkich wyświetleń420123

Polecamy

Pogoda

Ogłoszenia i informacje


Obchody Pacyfikacji Wsi Rokietnica i Czelatyce PDF Drukuj Email

 
Szkolenie dla Rolników PDF Drukuj Email

 
Szkolenie dla producentów rolnych PDF Drukuj Email

 
Zaproszenie KGW z Rokietnicy Woli PDF Drukuj Email

 
Bal karnawałowy w stylu pirackim PDF Drukuj Email

W sobotnie popołudnie 15 lutego dla dzieci z terenu Gminy Rokietnica odbył się Bal Karnawałowy w stylu pirackim.
Głównymi organizatorami balu byli: Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, Sołtys Sołectwa Rokietnica Pan Andrzej Wota oraz Gminne Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy. Imprezę rozpoczął Wójt Gminy Rokietnica który życzył wszystkim dobrej zabawy.
Na dzieci czekało wiele atrakcji kolorowe pirackie ciasteczka,babeczki, muffinki, owocowe szaszłyki przygotowane przez Stowarzyszenie Kobiet w Rokietnicy, piracka skrzynia słodkich monet oraz maski które rozdawała przy wejściu prawdziwa Piratka z Karaibów. Dzieci mogły za darmo skorzystać z dmuchanych placów zabaw, tatuaży, kolorowych warkoczyków, z malowania twarzy oraz zrobić sobie zdjęcie w foto budce.Nie zabrakło gier i zabaw z nagrodami. Serdeczne podziękowania dla sponsorów którzy przyczynili się do uświetnienia tego balu. DziękujemyPanu Marcinowi Praweckiemu, Panu Mariuszowi Kameckiemu oraz Panu Arturowi Gołębiowskiemu.
Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Kobiet w Rokietnicy, Naszej Piratce Annie Przepłata, Agacie Gali, Annie Bąk, Sabinie Lonc oraz Wszystkim Paniom które pomagały w strefie kolorowych warkoczyków.Wielkie podziękowania dla naszej wspaniałej młodzieży zwłaszcza dla Zuzanny Kość,Oli Piś, Kornelii Kapłon, Gabrysi Salamon,Natalii Pszeniczka, Julii Godzień. Państwa pomoc umożliwiła zrealizowanie zamierzonej inicjatywy i jest wkładem w rozwój kulturalny i edukacyjny młodych pokoleń Gminy Rokietnica.
A Dzieciom i Rodzicom dziękujemy za obecność i wspaniałą zabawę.

 
Ogólnopolskie Forum Samorządowe w Jasionce PDF Drukuj Email

Nowa perspektywa finansowa na lata 2021-2027 była jednym z głównych tematów tegorocznego forum. Wydarzenie to było okazja do rozmów dotyczących samorządu terytorialnego w Polsce. Forum zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy.

 
Dzień Seniora w Czelatycach PDF Drukuj Email

9 lutego 2020 roku w Świetlicy Wiejskiej w Czelatycach odbył się Dzień Seniora. Organizatorami wydarzenia był Wójt Gminy Rokietnica, Sołtys Sołectwa Czelatyce, Stowarzyszenie Kobiet w Czelatycach oraz SP w Czelatycach. Podczas spotkania nie zabrało występów artystycznych, wspólnego śpiewania, tańców oraz ciepłych życzeń dla Seniorów.
Z całego serca życzymy wszystkim Seniorom, by na co dzień spotykali się z życzliwością i wsparciem otoczenia, a także żyli pełnią życia, realizując swoje zainteresowania i pasje.

 
V Akcja Krwiodastwa funkcjonariuszy służb mundurowych RCKK w Rzeszowie PDF Drukuj Email

Dziesięciu Strażaków z OSP Rokietnica wraz z Wójtem Gminy Rokietnica Panem Witoldem Szajny wzięli udział w V Akcja Krwiodastwa funkcjonariuszy służb mundurowych RCKK w Rzeszowie- terenowy odział w Przemyślu. Jest to Akcja dla Kuby Kałucy Druha Dziecięcej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Smołdzinie. Kuba choruje na ostrą białaczkę limfatyczną. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Strażakom za wielkie serce i kolejne litry oddanej krwi.

 
Lekcja o samorządzie terytorialnym PDF Drukuj Email

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny odpowiedział na zaproszenie Młodzieży ze SP w Rokietnicy i przedstawił im strukturę i zadania Urzędu Gminy, wskazała główne projekty inwestycyjne gminy i w ciekawy sposób opowiadała o codziennej pracy w administracji samorządowej. Uczniowie przygotowali liczne pytania dotyczące pracy zawodowej Pana Wójta. Spotkanie było ciekawą lekcją o samorządzie terytorialnym.

 
Dzień Seniora w Tuligłowach PDF Drukuj Email

Z inicjatywy sołtysa Tuligłów, przy udziale Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów oraz nauczyieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza 2 lutego 2020 r. w świetlicy środowiskowej odbyła się uroczystość zorganizowana dla babć i dziadków. Była okazją do złożenia podziękowań i życzeń kochanym babciom i dziadkom. Pełen humoru program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas 0 – 3. Wieczór seniorom umiliła Kapela Rokiecianka. W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny.
źródło; http://www.tuliglowy.org.pl/aktualno…/2020/238-dzien-seniora

 
Bal karnawałowy w stylu pirackim PDF Drukuj Email

 
Dzień Babci i Dziadka w Rokietnicy Woli PDF Drukuj Email

30 stycznia 2020 Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rokietnicy Woli świętowały Dzień Babci i Dziadka. Spotkanie uroczyście rozpoczęła Dyrektor SP w Rokietnicy Woli Pani Małgorzata Narolska. W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, który złożył serdecznie życzenia Babciom i Dziadkom następnie głos zabrała Prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Rokietnicy Woli Pani Anna Bąk życząc Wszystkim zebranych samych wspaniałości, a Panie z KGW rozdały zebranym gościom piękne słoiczki z miodem i herbatą.
Wnuczęta swoimi występami chciały podziękować Babciom i Dziadkom za opiekę, opowiadanie bajek, śpiewanie kołysanek oraz przytulanie i pocieszanie, kiedy mają zły humor. Przygotowane jasełka, przedstawienia, wierszyki i piosenki były tylko skromnym podziękowaniem za ich trud i serce, jakie ofiarują swoim wnukom każdego dnia.
Dziadkowie gorąco oklaskiwali swoje pociechy, nie kryjąc wzruszenia, a w niejednym oku zakręciła się łza szczęścia. Po skończonych występach dzieci złożyły swoim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia i wręczyły im samodzielnie wykonane upominki i laurki. Po uroczystości Dziadkowie w miłej atmosferze zasiedli do wspólnego poczęstunku przygotowanego przez KGW w Rokietnicy Woli

 
Szkolenie w zawodzie kucharza PDF Drukuj Email

 
Zjazd Sołtysów powiatu jarosławskiego PDF Drukuj Email

W sobotę, 25 stycznia br. w Gminie Radymno odbył się Zjazd Sołtysów, w którym uczestniczyli licznie przybyli gospodarze sołectw powiatu jarosławskiego w tym także i naszej Gminy. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Ostrowie, celebrowana przez ks. Roberta Łuca w intencji samorządowców.

W dalszej części spotkania Jolanta Piórkowska Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Jarosławskiego oraz Krzysztof Sas Radny Rady Powiatu Jarosławskiego, jednocześnie sołtys wsi Tyniowice przywitali przybyłych gości. Minutą ciszy uczczono także pamięć zmarłego w grudniu Wójta Gminy Jarosław Romana Kałamarza.

Oprócz szerokiego grona sołtysów, w spotkaniu uczestniczyli także wójtowie z poszczególnych gmin, wśród których nie mogło zabraknąć tegorocznego organizatora zjazdu Wójta Gminy Radymno Bogdana Szylara, który w swoim przemówieniu podziękował wszystkim za przybycie oraz podkreślał,  jak ważna jest integracja i dobra współpraca między sołtysami, a przedstawicielami władz samorządowych.

Na spotkanie przybyli także (m.in.) sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Anna Schmidt – Rodziewicz, starosta jarosławski Stanisław Kłopot, członek zarządu województwa podkarpackiego Anna Huk, komendant Komisariatu Policji w Radymnie asp. szt. Wiesław Łyżeń,Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Jarosławskiego Maria Jakubowska, kierownik PT KRUS w Jarosławiu Iwona Piątek.

Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń na temat pracy sołtysa, która niejednokrotnie nie jest łatwa, wymaga poświęcenia i cierpliwości. Dyskutowano na temat przyszłości wsi, jej kondycji i wyzwań, przed którymi musi stanąć.

Należy podkreślić, że to dzięki sołtysom ich pracy, która często bywa niezauważana, nabywanemu doświadczeniu oraz zaangażowaniu w życie lokalnych społeczeństw ludzie mogą aktywniej działać, żyć i realizować małe przedsięwzięcia w gminach.

źródło: strona internetowa Gminy Radymno

 

 

 

 
Informacja PDF Drukuj Email

 
Warsztaty Kulinarne dla Stowarzyszeń PDF Drukuj Email

Panie ze stowarzyszeń na terenie Gminy Rokietnica miały możliwość skorzystania z warsztatów kulinarnych prowadzonych przez finalistę programu MasterChef.
Były to czasochłonne warsztaty do późnych godzin wieczornych, ale Panie bardzo aktywnie wykorzystały ten czas na poznawanie nowych tajników kuchni ekologicznej.
W warsztatach uczestniczył również Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny
To spotkanie było możliwe dzięki realizacji projektu ,,Ekomaniacy w akcji" z programu ,,Moje miejsce na ziemi" fundacji Orlen Dar Serca przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów.

 
Dzień Babci i Dzień Dziadka PDF Drukuj Email

 
Staż zawodowy PDF Drukuj Email

 
Informacja GOPS w Rokietnicy PDF Drukuj Email

 
Półkolonia sportowo-rekreacyjna dla dzieci PDF Drukuj Email

Podczas tegorocznych ferii zorganizowanych w Gminie Rokietnica dzieci miały bardzo wiele przygotowanych atrakcji m.in. zajęcia sportowo- rekreacyjne na Hali Sportowej w Rokietnicy, warsztaty kulinarne, warsztaty eksperymentalne, warsztaty z robotyki, warsztaty pierwszej pomocy,warsztaty o zdrowym odżywianiu,  wyjazd na lodowisko, na warsztaty z modeliny,do kina, na kręgle, do Sali Zabaw ,,Korona",  do Sali Zabaw ,,Fantazja", do Paku Trampolin w Rzeszowie. Dzieci zwiedziły Podziemia Jarosławskie. Na zakończenie Półkolonii Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny wręczył uczestnikom pamiątkowe certyfikaty oraz drobne upominki. Był to czas pełen wielkich emocji i zabawy.

 
Informacja z ARiMR PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 26